604 II. Militaire apothekers. 1 Eerste apotheker der lc kl. (Luitenant-Kolonel) 1 2® (Majoor) 6 Apothekers 1® 44 III. Paardenartsen. 2 Paardenartsen der le klasse, 6 Het zij ons vergund, over deze formatiën onze beschouwingen te doen kennen. I. Officieren van Gezondheid. Onder het aantal dezer vindt men eene reserve van 4 officieren van Gezondheid der le en 9 der 2® klasse. Voor ons leger is die reserve zeer noodig. Het ware te wenschen, dat andere wapens en diensten ook eene reserve hadden. Is het corps compleet dan kan men de reserve voor speciale diensten en bij eventueele expeditiën gebruiken, waardoor men sommige betrek kingen van officieren van Gezondheid of garnizoenen niet van de titularissen of geneeskundige hulp behoeft te ontrooven. Zoodanige hulp wordt in Indie, waar men zeer weinig civiele geneesheeren heeft, veel meer dan in Nederland gevoeld. Is het corps niet com pleet, dan helpt de reserve de vacatures aanvullen. Onder de 9 Dirigeerende officieren van Gezondheid vindt men er 2, speciaal voor de garnizoensdienst te Batavia en Soerabaja. Vóór 1874 werd die dienst in stede van aan een Majooraan oen officier van Gezondheid der le klasse opgedragen. Dat was beter. De garnizoensdienst aan een hoofdofficier op te dragen, strookt niet met het karakter van den hoofdofficiersrang bij de militaire Geneeskun dige dienst. De naam van dien rang duidt het aan, wat de Majooi- moet doen. Llij moet dirigeeren. Wat dirigeert echter een Majoor- 24 2® -» 3®

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 611