638 Gewijzigd ontwerp van wet. Tweegevecht. Art. 152. Met gevangenisstraf van ten lioogste zes maanden wordt gestraft: hij die iemand tot eene uitdaging tot tweegevecht of tot het aan nemen van eene uitdaging aanzet, indien daarop een tweegevecht volgt; 2°. hij die opzettelijk eene uitdaging overbrengt, indien daarop een tweegevecht volgt. Art. 153 Met gevangenisstraf van ten hoogste vier maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden wordt gestraft hij die iemand in het openbaar of in tegenwoordigheid van derden verwijtingen doet of hem aan bespotting prijs geeft, omdat hij niet tot tweegevecht heeft uitgedaagd of omdat hij eene uitdaging heeft afgewezen. Art. 154. Tweegevecht wordt ten aanzien van hem, die zijne tegenpartij geen lichamelijk letsel toebrengt, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden. Hij die zijne tegenpartij eenig lichamelijk letsel toebrengt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Hij die zijne tegenpartij zwaar lichamelijk letsel toebrengtwordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste drie jaren. Hij die zijne tegenpartij van het leven berooft, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren of, indien het tweegevecht op leven of dood was aangegaan, met gevangenisstraf van ten hoogste twaalf jaren. Poging tot tweegevecht is niet strafbaar. Art. 155. Op hemdie in een tweegevecht zijne tegenpartij van het leven berooft of haar eenig lichamelijk letsel toebrengt, worden de bepalingen omtrent moord, doodslag of mishandeling toegepast: TITEL VI.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 645