643 - den brief van Generaal Booms aan Generaal Van Swieten als bijlage (Overgenomen uit het Vaderland). Rotterdam, Nygh en Van Ditmar. 1879. Over den open brief van Generaal Van Swieten aan Generaal Booms hebben wij reeds gesproken in de beschouwing der brochure van den Heer Jeelcel (Zie vorige aflevering van dit tijdschrift). In dat oordeel staan wij aan de zijde der meerderheid. Hebben wij nog altijd een te goed denkbeeld van het karakter van den Generaal Van Swietenom te kunnen denken, dat hij self zoodanigen brief heeft kunnen schrijven aan iemand, die, zoo als de Generaal Booms deed, hem op waardige wijze op zijne verkeerde beschouwingen opmerkzaam maakte, het blijft niettemin den Generaal Van Swieten moeilijk te vergeven, dat hij, die in 1879 den oud-Lui- tenant ter zee der 1° klasse Jeekel verweet, dat deze in een publiek geschrift voor een oud-Generaal de gevorderde militaire égards niet in acht had genomen, in dat zelfde jaar de zwakheid had, onder een ongepasten brief zijn naam te plaatsen, waarin ieder militair kan lezenwelke égards een oud-commandant van het Indische leger tegenover een oud-minister van Oorlog niet in acht nam Hiermede hebben wij genoeg gezegd over deze beweerde pseudo-penne- vrucht van den Generaal Van Swieten. C. Essai sur les principes régissant l'admi- nistration de la justice aux Indes Orientales Holland ais es, surtout dans les iles de Java et de Madouraet leur applicationpar C. P. K. Winclcel, Docteur en droit, etc. Avec une planche et une carte. Scimarang G. C. T. Van Dorp et Co. Amsterdam Scheltema et Hollcema. 1880. Oude lezers van dit tijdschrift zullen zich den naam van den Heer Winckel nog wel herinneren, die in den jaargang 1873 het opstel: „De reclames en de krijgstucht" plaatste. Al zijn wij het met de strekking- van dat stuk niet eens, zoo veel te meer zijn wij dat wel met de inleiding van het opstel, waarin de schrijver ons eene goede afbeelding geeft van het Indisch militair recht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 650