649 Ware het niet, dat er eerlang wijzigingen te verwachten zijn in het Indisch militair strafwetboek, we zonden onze beschouwingen over den verdienstelijken arbeid des Heeren Winctcel vervolgen. We zouden spre ken over den dwangarbeid in en buiten den ketting, over de hruiivagen- straf en de wijzigingen, die men daarin in Indië, pour le besoin de la cause, gemaakt heeft, over de tuchthuisstraf,over de niet toepassing van arti kel 44 C. W. door het H. M. Gr. en over de afwijkingen, die zelfs de Gouverneur-Generaal, neen wat meer is, ook de Legercommandant zich nu en dan ten aanzien van het C. W. en het R. v. K. veroorloofd hebben, te bepa len en die dus eenvoudig onwettig zijn, zoo als de bevoegdheid van het H. M. G. om de straffen, door een krijgsraad opgelegd, zonder vorm van proces, te verminderen, de samenstelling van het H. M. G., de bepaling wat men onder desertie hebbe te verstaan (die men sedert 1842 bijna onbestaanbaar heeft gemaakt, terwijl de buitengewoon strenge bepalingen op rayonsoverschrijding o, consequentie!nog jaren en jaren daarna bleven bestaan) tutti quanti. Maar we staken onze beschouwingen,de hoop koesterende, dat, ook bij wijziging van het Crimineel wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het Indische leger, volgens de Ilollandsche redactie, de Heer Winckel de gebreken, die daaraan mochten kleven, wel zal willen aantoonen met die cordaatheid, welke wij van hem gewoon zijn. Onze instructeurs in het militair recht aan de Militaire Academie en de Militaire scholen in Indië mogen gerust kennis nemen van de pag. 124 139 van het hier aangekondigde werk. T. Opmerkingen en denkbeelden omtrent de waarde en het gebruik van het infanterie- vuur op groote afstanden door J. Van Dam van lsseltKapitein der Infanterie, 's Hage Gebr. Van Cleef. 1880. Tot aankondiging van het werk„Le tir de l'infanterie aux grandes distances et' son influence sur la tactique" van den Belgischen officier Vermerschgaf de Heer Van Dam van lsseltwiens naam reeds bekend is door zijne „Kogelbaan der getrokken geweren", zijne beschouwingen in de „Deutsche Heereszeitung" ten beste en werkte, die later tot eene brochure in onze taal om, die bovengenoemden titel voert. Het doel dezer brochure is met nadruk te wijzen op de steeds hooger klimmende en meer en meer erkende waarde van het infanterievuur. Goedkoop, eenvoudig, gemakkelijk verkrijbaaroveral bruikbaar, zal

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 656