goed achterlaadkarabijn. Vooral met het oog op haar eigenaardig ka Zij moet geene charges doen. Zij moet verkennen en waarnemf moet goed in het gevecht te voet geoefend worden; en in de veld meer bepaald de voorpostendienst. Voorpostendienst. Veldwachton. Laat ons hierbij stil staan. Hoevei Renpaarden zou, met het oog op hare voornaamste dienst, een Indisc eskadron sterk moeten zijn? Er zijn daaronde Jongre en spoedig ziek den, die de vermoeienissen der velddienst niet kunnen verduren. Vie tons gaan er in een eskadron. Een peloton vormt eene veldwacht, veldwacht moet 2 dubbele posten kunnen uitzetten. Is dat een over eisch? Neen. Welnu, heeft men dan niet: 2 dubbele vedetten met aflossing, ad 6 ruiters 12 1 post voor het geweer3 1 wachtmeester en 2 ruiters examineertroep 3 1 wachtmeester, plaatsvervangend veldwachtcomt. 1 1 korporaal van aflossing1 1 trompetter1 4 patrouilles van 1 commdt. en 2 ruiters 12 Totaal 33 4 X 33 1 opperwachtmeester -f- 1 fourier en 1 hoefsmid 1 hoefsmid 1 zadelmaker en 1 élève-zadolmaker geeft een eskadr 138 troepenpaarden. Om daarover te kunnen beschikken, zoi in Indië zeker met geene zwakkere eskadrons dan van 150 mogen uitrukken. Nu zal men wel zeggen, dat de sterkte, voo veldwacht vereischt, geen maatstaf mag zijn voor de organisatie v eskadron, omdat het altijd mogelijk is, bij een peloton, dat als vel( zal worden opgesteld, ruiters van een ander peloton in te deelen iedereen weet, dat hieraan eigenaardige bezwaren zijn verbonden. I zal een eskadron meermalen genoodzaakt zijn, twee veldwachten zetten; als soutien voor dezen blijven dan 2 onvolledige pelotons bovendien zou het eskadron in de onmogelijkheid zijn, ook voor gende 24 uren de veldwachten te leveren. Die sterkte van 138 pi een minimum, is dus niet uit de lucht gegrepen. Te veldi men de zieken zelfs buiten beschouwing latende zich moeili toestand voorstellen, waarbij niet sommige ruiters tot bijzondere d zijn gecommandeerd. Yoorts zal een eskadron in de nabijheid des altijd patrouilles moeten uitzenden. Heeft men nu nog eenige r over, dan zal men deze daarvoor kunnen bestemmen. Maar nu in Indië nog de vele zieken in beschouwing. Hoeveel bedraag

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 661