58 zoo groot isdat men zich daardoor moest laten afschrikken. Ten volle geef ik echter toe, dat plannen, zoo als die van de Directie van het Militair "Weduwen- en "VYeezenfondsniet zouden te pas komen bij een fondszoo als David dit wil oprichten. Hijdie zich daarbij aanmeldt, om behalve de toekomst zijner vrouw, ook die zijner kinderen te verzekerenzal kortweg worden geantwoord„geen hot minste bezwaarwanneer gij maar meer betaalt en overigens voldoet aan de eischen door mij te stellen." Yan kameraadschappelijke hulp, waardoor de een wat meer betaalt, én om de lasten voor den andere niet al te zwaar te maken, en voor de kans, die ook hij bij zijne benoeming tot officier verkreeg, dat die hulp eenmaal ook zijue be trekkingen ten goede zou komen, zal dan geene sprake meer zijn. Wat trouwens beteekent het verbreken van den band, die het offi cierscorps verbindt en die, zal zijn prestige niet verloren gaan, ook zijne vrouwen en kinderen moet omstrengelen, wanneer eigen belang wordt op den voorgrond gesteld Toch hoop ik in het belang van zoo vele kinderen van overleden kameraden (wettige en natuurlijke), wier betrekkingen reikhalzend uitzien naar de voorgestelde verhooging, dat David's opstel geene hinderpaal tegen de verwezenlijking der voorstellen van de Directie van het M. AV. en AY. fonds zal hebben daargesteld. Door een overzicht te geven van hetgeen men verstaat door de wetenschap der levensverzekering verrichtte David een nuttig werk. Hiet ieder officier heeft tijd of gelegenheid, kennis te nemen van hetgeen in de laatste jaren, vooral met het oog op de Nederlandsche pensioenfondsen voor ambtenaren, door mannen als Prof. Van Geer Dr. Verweij, David. J. A. SamotM. Henriquez PimentelG. L. LandréMr. E. Bergsma, en anderen in den „Economist" en elders over dat onderwerp is gezegd. AYellicht ware het niet ondienstig geweest, tevens te laten uitkomen, dat van die deskundigen som migen een hevigen strijd voerenniet alleen over de wijzewaarop een nieuw pensioenfonds moet ingericht zijn, maar zelfs over de meer dere of mindere juistheid van formulessterftetafelsenz. Immers Zelfs over de Traag of bij de berekening van premiën de waarschijnlijke of gemiddelde levensduur tot basis moet worden genomen. Prof. Van Geer en DaviclJ. A. Samot. „Economist" 1878.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 67