- 84 1716 246 159 3168 1584 332 5125 5350 Be Generale staf. Europeanen. Inlanders. sterk 67 (14) Een regiment Europesche Infanterie Een regiment Kavallerie van drie eska drons, te weten twee Europesche en een Inlandsche 414 877 104 (15) 162 Een bataillon Artillerie Zes bataillons Infanterie, ieder zamen- gesteld uit twee kompagniën Europesche flankeurs en vier kompagniën Inlanders Twee Inlandsche garnizoensbataillons Een bataillon pionniers n Generaal totaal 10475 hoofden. In de formatie dezer verschillende corpsen hebben wij dikwerf moeten afwijken van de thans alhier bepaalde organisatie (16), vermits wij ons meestal moesten reguleren naar de soort van dienst, die voor ieder corps of wapen wordt bestemd, en wij zouden het getal Inlanders voorzeker zoo groot niet hebben gesteld, waren wij niet overtuigd, dat het orga niseren van de noodige corpsen, voor de verschillende koloniën, vele moeijelijkheden zal opleveren; echter moeten wij hier voorloopig aan stippen, dat de Inlanders ook van veel nut kunnen zijn, en diensten ver- rigten, welko den Europeaan moeijolijk vallen. Wij hebben zes bataillons Inlandsche Infanterie voorgeslagenieder met twee Europesche flankkompagniënen de vier overige kompagniënmet Europesche officieren en onder-officieren; deze bataillons moeten op ver schillende forten en posten worden verdeeld, hetgeen een aanzienlijk getal Europeanen bij dezelve allernoodzakelijkst maakten de ondervinding heeft geleerddat de voorgestelde zamenstelling het meest met den aard van het land, waarvoor die bestemd is, overeenkomt. De stad Batavia is dusdanig ongezond, dat men het als onmcnschelijk zoude mogen beschouwenindien men durfde voorstellenaldaar vele Europeanen garnizoen te doen honden. In die stad wordt echter nog veel handel gedreven zij is sterk bevolkt, en wij hadden er altoos magazijnen het is daarom, dat er een permanent garnizoen noodzakelijk is. Wij heb ben dien ten gevolge twee Inlandsche bataillons geprojecteerd, welke exclusief te Bataviaen voorts in eenige kleine fortjes, welke mede niet gezond zijn, gelegd zouden kunnen worden (17).

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 93