88 Te Makassar en Borneo: Een half bataillon Inlandsche Infanterie sterk 100 hoofden. Eene halve kompagnie Europesche Artillerie. 50 Totaal. 450 hoofden. To Amboina en onderhoorigheden: Een bataillon Inlandsche Infanterie sterk 814 Eene kompagnie Europesche Artillerie 100 Totaal. 914 hoofden. Te Banda Een half bataillon Inlandsche Infanterie met den staf414 D Eene kompagnie Europesche Artillerie 100 Totaal. 514 hoofden. Te Ternate Een half bataillon Inlandsche Infanterie sterk 400 Eene kompagnie Europesche Artillerie 100 Totaal. 500 hoofden. De voorschreven bepalingen der garnizoenen hebben wij gemaakt, om eene basis te hebben tot het vragen van een, naar ons inzien, waar schijnlijk benoodigd aantal troepen doch wij gelooven daarom niet, dat het Gouvernement in Indië gebonden moet zijn, die verdeeling onveran derlijk te volgen. Wij vleijen ons, dat, aangezien de menigvuldige fortjes en posten, welke zoo wel tegen de Inlanders als tegen de zeeroovers bezet moeten zijn, het totaal der door ons opgegeven landmagt niet te groot zal wor den bevondenen inzonderheid gelieve men omtrent de hoofdplaats (25) i'n aanmerking te houden, dat, bij eenen eventuëlen oorlog met een der Inlandsche vorsten of anderszins, van daar alle hulp en alle middelen moeten komen. Omtrent de wapening zullen wij doen opmerken, dat niet alleen voor alle de uitgaande troepen, complete wapening en toebehooren moet wor den verstrekt; maar voor de kaders der troepen, welke in Indië zullen worden geformeerd, moet ten minsten een vierde boven het benoodigdo worden gezonden, om de verliezen dadelijk te kunnen remplaceren; en gedurende het eerste jaar, dient nog eene aanzienlijke quantiteit, zeker niet minder dan vijf duizend geweren, naar Indië te worden geëxpedi eerd. De ondervinding heeft geleerd, hoezeer het noodig is, in deze be hoefte vroegtijdig te voorzien.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 97