VIII INHOUD. De voorschriften op de aanbestedingen in Nederlandsch- Indië, bijeengezameld en in zakelijke orde gerang schikt, ten dienste van aanbesteders en belangheb benden, door A. E. Wincleel, onder-intendant der 2e klasse bij het Ned.-Ind. leger. Tweede, herziene druk. Bijgewerkt tot 1 Mei 1880. Batavia, W. Bruining Co 1880 Proeve eener tactische behandeling van de Nederland- sche krijgsgeschiedenis, toegepast op de bestaande organisatie van het leger. De landing der Engelschen en Bussen in Noord-Holland, 27 Augustus 1799, door A. O. Belim, Kapitein der Infanterie, 's Her togenbosch, W. C. Van Hemden, 1880. (met eene kaart.) Eenige beschouwingen over „De Waarheid" over onze vestiging in Atjeh van den Luitenant-Generaal J. Van Swieten, door C. A. Jeékél, oud-officier der Marine 's Gravenhage, Henri J. Stemberg 1879. Het lager onderwijs in verband tot onze weerbaarheid, door Anton Boelen, Majoor bij het O. I. leger. Uitge geven ten voordeele der Fröbelschool te Batavia. Prijs 1. Batavia, Visser Co. 1880. Open brief van Generaal J. Van Swieten aan Gene raal P. G. Booms (Overgenomen uit de Nieuwe Rotterdamsche courant). Met den brief van Gene raal Booms aan Generaal Van Swieten als bijlage (Overgenomen uit het Vaderland.) Botterdam, Nijgh en Van Ditmar. 1879 Essai sur les principes régissant l'administration de la justice aux Indes Orientates Hollandaises, surtout dans les iles de Java et de Madoura, et leur appli cation par C. P. K. Wincleel, Docteur en droit, etc. Avec une planclie et une carte. Samarang, G. C. T. 1 an Dorp et Co. Amsterdam, Scheltema et Holke- ma. 1880 Opmerkingen en denkbeelden omtrent de waarde en bet gebruik van het infanterievuur op groote af standen door J. Van Dam van Isselt, Kapitein der Infanterie, 's-Hage. Gcbr. Van Cleef. 1880 Het hedondaagsclie gevecht. Gevechtsvormen der In fanterie, Cavalerie en Artillerie door W. Booseboom, Kapitein van den Generalen staf. Tweede deel. Het gevecht der Cavalerie. Het gevecht der Artillerie. s Gravenhage. De Gebroeders Van Cleef. 1880

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 9