186 sera meilleure et qui saura employer son feu de la manière la plus judicieuse. C'est a nousofficiers d'Infanterie, qu'incombe la mission d'exercer nos soldats et de les instruire, pour atteindre le desideratum des armées modernes. Juni 1880. 67. Ik gun, om een einde aan dit debat te maken, den geachten schrijver gaarne het laatste woord. Wat ik gezegd heb, is duidelijk, naar mijne meening. In hoeverre de Heer 67 juist heeft gelezen, door in mij een tegenstander te zien van het vuren op groote afstanden in beginsel, en van mij te mogen zeggen, dat ik dit beginseluit moedeloosheid over de mate van geoefendheid onzer Infanterie, afraad, laat ik aan de beoordeeling over van de bevoegde lezers van dit tijdschrift. Een Infanterist. Eene instructie van den Commandant van het Leger. Bij Koninklijk besluit van 2 Mei 1829, N° 3, werd gearresteerd de on der volgende „Instructie voor den kommandant van 's Konings troepen in de Oost-Indische bezittingen" (1). Art. 1. De kommandant der troepen in de Oost-Indische bezittingen is ten eenenmale en zonder reserve (2) aan het oppergezag van den Gouverneur- Generaal, in deszelfs kwaliteit van opperbevelhebber der land- enzeemagt, ondergeschikt. (3) Hij heeft den Gouverneur-Generaal ten zijnen opzigte als den dadelijken vertegenwoordiger des Konings te beschouwen en ont vangt van niemand bevelen dan van dezen. Wanneer de waardigheid van den Gouverneur-Generaal door eenen der Raden van Indië vervuld wordt, zal aan den kommandant der troepenzoo veel mogelijk, eene onbelemmerde beschikking over de landmagt worden gegeven, in welk geval hij verantwoordelijk zijn zal voor hetgeen hij met die troepen mogt verrigten. (4) Art. 2. De kommandant der troepen is belast met de directie van het personeel en de administratie van het Oost-Indische leger, mitsgaders met de di rectie over het artillerie- en genie-departement. (5) Art. 3. Aan het hoofd der onderscheidene vakken van administratie zullen de

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 195