368 Krijgsschool vóór officieren (He afdeeling te 's Gravenhageis langzamer hand een der militaire standaardwerken geworden, ook voor Indische officieren onmisbaar, die zich b. v. tot het examen voor de Krijgsschool voor bereiden. Daar het ons gebleken is, dat de verschijning van den vierden druk van dit werk in Indië nog niet algemeen bekend is, kondigen wij het alsnog aan. "Werken, die roeds geadeld zijn, hebben geene aanbeve ling noodig. Daarom laten wij die hier achterwege. Het werk kost in Nederland f 6. B. Verzameling van wiskundige tafelen be nevens opgaven betreffende matengewichten en munten. Vierde, herziene en vermeer derde druk. Te Breda ter drukkerij van Broese en Comp., voor rekening van de Ko ninklijke Militaire Academie, 1879. Eene welkome verschijning was de vierde druk van dit werk, dat we in handen van vele Indische officieren zouden willen zienvooral wat het laatste gedeelte er van betreft in die van officieren der Intendance en Militaire Administratie. De logarithmen- en sinustafels zijn in vijf decimalen, dus voor gewone berekeningen voldoende. Bij de tafels van maten en gewichten worden het metriek stelsel en de Nederlandsche zoowel als de vreemde maten, gewichten en munten behandeld. De op gaven van verschillenden aard bevatten de versnelling der zwaartekracht de lengte van den secundeslingerde snelheid van het geluid en het licht en de snelheid van schepen. In de herleidingstafels vindt men o. m. de Nederlandsch- Oost Indische maten en gewichten in metrieke waarden en omgekeerd, alsmede de herleiding van kubieke meters in register- tonnen van 2,83 M3. Het werk heeft een handig formaat. Het boek kost in Nederland f3. B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 377