431 zien, zijn van greenenhout, (een bij uitnemendheid slechte warmtegeleider) versterkt door een rondgaanden ijzeren beugel, eindigende in twee oogen, om het draagijzer te ontvangen; de kistjes moeten zoo hoog wezen, dat behalve do porceleinen rantangsnog ruimte overblijft om heneden te kun nen plaatsen het reservoir voor warm water, dat door zijne uitwaseming de warmte aan de spijzen doet behouden. Dit reservoir van zink is in gericht, zoo als de teekening aangeeft; in het deksel is een van gaten voorziene gezonken gedeelte, waardoor de heete waterdamp kan ontsnap pen, zonder kans van het water te storten. Die waterdamp is voldoende om het eten een vol uur voldoende warm te houden. Op elk der kistjes is het nommer der kamer van den lijder geplaatst, zoodat eene vergissing bij het rondzenden van het eten door Inlandsclie bedienden, door den lijder zelven bemerkt wordt. Mocht deze inrichting worden aangenomen, en kunnen de zieken daardoor een aangenamer en smakelijker maal verkrijgen, dan zal mijn wensch vervuld en mijne belooning zijn een oogenblik van dankbare herinnering aan: Cn. Th. Deeleman, Civiel Ingenieur. De genesis der Indische legerorganisatie na 1816. Vervolg en slot. Zie afl. N°. 9.) 5°. Welke soldij zal in de koloniën door de verschillende ranoen GENOTEN WORDEN Bij de tabellen, hierbij sub litt. A, B, C, D, E, F, en G. overgelegd, aangaande de formatiën der onderscheidene corpsen, voor de Indien bestemd, hebben wij het gewaagd, de tractementen en soldijen voor de verschillende rangen te bepalen. Wij beschouwen die als het minimum van hetgeen aldaar zoude kunnen worden geaccordeerd. Bij het opmaken van die, hebben wij de hoogst mogelijke oeconomie betracht, met in het oog houding echter, dat ware oeeonomie niet alleen is gelegen in het toeleggen van lage appointementen, maar meer bijzonder in het daarstellen van zoodanige inrigting, waardoor het welzijn van de dienst bevorderd en voor de conservatie van de Europeanen in deze ongezonde (1) gewesten gewaakt wordt, zonder tevens aan den staat eene meerdere dan volstrekt noodige uitgave te veroorzaken. Daar echter de prijs der levensmiddelen in de onderscheidene garnizoenen niet alleen verschilt, maar dit zelfs op

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 440