BOEKBESCHOUWING. Wie zich in den strijd der meeningen eene overtuiging verworven heeft en die, niet dan met behoorlijke argumenten gestaafd, durft te wijzigen, bezit, welke fouten zijne overtuiging overigens mogen aanklevenbij den man vergeleken, wiens denkbeelden zich plooien naar den chef, dien hij dientaanspraak op waardeering. Tot de categorie van den laatstgenoemde, al moge die altijd gelijk hebben, behoort de schrijver der aangekondigde brochure niet. Den moed zijner overtuiging heeft hij altijd gehad, en het doet ons daarom genoegendat hij niet als zoo vele anderen uit misplaatste eigenliefdehuiverig is om zijne denkbeeldenhoe gewaagd ook soms, zoo als wij ergens gelezen hebben, in den smeltkroes dei- openbare meening te werpenopdat enkele korrels metaal geen gevaar loo- pen, ongebruikt te blijven gezwegen van het werk der liefde, dat lof verdient. Dat die korrels ook in de 18 pagina's, gewoon brochureformaat te vinden zijn, kan niet worden ontkend. Over de verhouding van titelen inhoud, vorm, bewerking en ontleding van het aangekondigde onderwerp zullen we niet spreken. We zullen alleen zeggen wat de schrijver eigenlijk wil, en hoe zijne conclusie luidt. ITij wil goed kader en daarvoor het onderwijs aan de corpsscholen verbeteren. Dat het kader bij de Infanterie en Cavalerie veel te wenschen overlaat, weten we met den Majoor Boelen. Dat het gehalte van dat kader meer korrels edel metaal moet bevattenwenschen wij met hem. Maar dat de weg, dien hij daartoe aangeeft, leiden zal tot het verkrijgen van goed kader, betwijfelen wij. Wat de Majoor Boelen vooreerst zegt, dat de Legercommandant moet doen om door het corpsschoolonderwijs beter te maken, ook beter kader Het lager onderwijs in verband tot onze weerbaarheid, door Anton BoelenMajoor bij het O. I. leger. Uitgegeven ten voordeele der Fröbelschool te Batavia. Prijs f 1. Batavia, Visser en Co. 1880.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 647