104 militair altijd vooraf bij het vonnis vervallen worden verklaard van den militairen stand. Artikel Yijftien. Insgelijks zal de vervallenverklaring van den militairen stand moeten uitgesproken wordennadat een militair door den burgerlijken rechter tot eene straf is veroordeeld, welke hem naar militaire grond beginselen ongeschikt maakt om verder in de militaire dienst te blijven. Artikel Zestien. De vervallenverklaring van den militairen stand zal ook worden uitgesproken tegen ieder militair, die ter zake van aantasting dei- zeden door den burgerlijken rechter tot meer dan drie jaren gevange nisstraf is veroordeeld geworden. Artikel Zeventien. Al wie vervallen verklaard is van den militairen stand, zal nim mer meer in de gelederen van het leger mogen dienenzullende het hem ook verboden zijn, eenige decoratie of ander eereteeken te dragen. Artikel Achttien. De straf van cassatie wordt alleen opgelegd aan officieren en is driëerlei le Cassatie met verklaring van te zijn eerloos en mitsdien onbe kwaam om in het vervolg eenige burgerlijke of militaire betrekking te bekleeden. 2e Cassatie met verklaring van te zijn onbekwaam om in het vervolg eenige militaire charge te bekleeden. 3C Eenvoudige cassatie, bestaande in vervallenverklaring van de militaire charge, zonder eenige andere bijvoeging. Artikel jSTegentien. Al wie tot de straf van detentie zal veroordeeld zijn, zal in het Militair Huis van Arrest, indien er zoodanig een bestaat, of anders in eene gevangenis opgesloten en daar gebruikt worden aan eene der verschillende soorten van arbeid aldaar, naar de inrichting van dat huis plaats hebbende, tusschen welke hij zal mogen kiezen. De straf van detentie zal voor niet langer dan twintig jaren mo gen worden opgelegd. Artikel Twintig. Poging tot misdrijf wordt gestraft:

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 115