109 Indien hij een officier is, zal hij met eenvoudige cassatie gestraft worden. Artikel Negen en dertig. Met dezelfde straf wordt gestraft ieder militair, die in tijd van oorlog niet binnen drie dagen, of in tijd van vrede niet binnen acht dagen na expiratie van zijn verlof, of nadat hij is teruggeroepen, in zijn garnizoen terugkeert. Artikel Yeertig. Met\ detentie voor niet langer dan vijf jaren wordt gestraft ieder militair, die zich aan herhaling van bovenstaand feit schuldig maakt, of die gezamenlijk met een ander desertie pleegt. Indien de desertie in tijd van oorlog plaats heeft, moet steeds de hoogste straf worden opgelegd. Indien een officier zich aan herhaling van de feiten, in de twee vorige artikelen genoemd, schuldig maakt, zal hij worden gecasseerd met verklaring van te zijn onbekwaam om verder eenige militaire charge te bekleeden, en zal de Krijgsraad hem naar gelang van omstan digheden nog detentie kunnen opleggen van ten hoogste twee jarèn- Artikel Een en veertig. Wanneer door twee of meer personen, tot het leger of het gevolg er van behoorende, afspraak tot desertie naar den vijand is gemaakt, wordt, als desertie niet heeft plaats gehad, het hoofd van het com plot met hoogstens vijftien jaren kruiwagen, en worden de deelheb bers aan dat complot met hoogstens vijf jaren kruiwagen gestraft. Ieder officier nogtans, die deel aan het complot mocht gehad hebben, zal met den dood gestraft worden. Artikel Twee en veertig. Wanneer de desertie naar den vijand heeft plaats gehad, zullen allen, die daaraan hebben deelgenomen, zonder onderscheid, met den dood gestraft worden. Artikel Drie en veertig. Wanneer het complot tot desertie in tijd van vrede wordt gesmeed, zullen de hoofden met detentie van hoogstens vijf jaren, en de overige deelhebbers met detentie van hoogstens twee jaren worden gestraft. Ieder officier, die deel aan dat complot mocht gehad hebben, zal worden gecasseerd, met verklaring van te zijn onbekwaam om verder L o O

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 120