110 eenige militaire charge te bekleeden. De Krijgsraad zal hem naar gelang der omstandigheden nog detentie kunnen opleggen van ten hoogste vijf jaren. Artikel Vier en veertig. Ieder militair, die, in tijd van vrede, een anderen militair tot de sertie verleidt, of hem in zijn voornemen tot desertie behulpzaam is, zal met detentie van ten hoogste twee jaren en in tijd van oorlog met den kruiwagen van hoogstens vijf jaren gestraft worden. Artikel Vijf en veertig. Indien een medeplichtige aan een complot tot desertie dat complot openbaart, zal hem eene mindere straf' worden opgelegd. Hij zal zelfs, naar gelang van de omstandigheden, van alle straf mogen worden vrijgesteld. Van Insubordinatie en Oproer. Eerste Afdeeling. Van Insubordinatie. Artikel Zes en veertig. Ieder militair, die weigert de bevelen, hem door zijn meerdere gegeven, te gehoorzamen, zal, indien hij een officier is, met eenvou dige cassatie, en indien hij een minder militair is, met detentie van ten hoogste vijf jaren gestraft worden. In tijd van oorlog zal de officier worden gecasseerd, met verklaring van te zijn eerloosterwijl de mindere militair zal gestraft worden met den kruiwagen van ten hoogste vijf jaren. Indien het geschied is in de nabijheid van den vijand, zal de schuldige, wie hij ook zij, met den dood gestraft worden. Artikel Zeven en veertig. Ieder militair, die zijn meerdere in rang met woorden of gebaren beleedigt of dreigt, zal, zoo hij een officier is, met eenvoudige cassatie, en zoo hij een minder militair is, met detentie van hoogstens vijf jaren gestraft worden. Artikel Acht en .veertig. Ieder militair, die zich handdadig tegen zijn meerdere verzet, de ZESDE HOOFDSTUK.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 121