Ill wapenen tegen lxeni trekt, hem wondt, slaat of eenige andere daad Tan geweld tegen hem pleegt, zal worden gestraft met detentie van ten hoogste twintig jaren. anneer zoodanig feit plaats heeft in de nabijheid van den vijand, zal steeds de doodstraf worden toegepast. Artikel Negen en veertig. Ieder officier, die zich aan het voorschreven feit schuldig maakt, zal, in het eerste geval, behalve met detentie van ten hoogste twintig jaren, tevens gestraft worden met cassatie, met verklaring van te zijn onbekwaam om verder eenige militaire charge te bekleeden, en in het laatste geval met den dood. Artikel Vijftig. Ieder militair, die een schildwacht op zijn post gewelddadig aan randt, zal, onverschillig of hij is officier of een minder militair, ge straft worden met den dood, indien het in tijd van oorlog heeft plaats gehad. Indien bovenstaande gewelddadigheid in tijd van vrede is gepleegd, zal hem detentie worden opgelegd van ten hoogste tien jaren. Indien een officier zich aan het laatstgenoemde feit schuldig maakt, zal hij tevens worden gecasseerd, met verklaring van te zijn onbe kwaam om verder eenige militaire charge te bekleeden. Artikel Een en vijftig. Ieder militair, die zijn meerdere in rang tot een tweegevecht uit daagt, zal, zoo het tweegevecht niet heeft plaats gehad, worden ge straft met detentie van hoogstens twee jaren; heeft het tweegevecht echter wel plaats gehad, zoo zal hij met detentie van hoogstens vijf jaren worden gestraft, onverminderd de straffen, bij de burgerlijke strafwet op moedwillige verwonding en doodslag gesteld; zullende zij deswege voor den burgerlijken rechter moeten terechtstaan. Tweede Afdeeling. Van Oproer. Artikel Twee en vijftig. Als oproer wordt beschouwd elke wederstand aan de bevelen van den meerdere, door meer dan drie militairen gepleegd. Artikel Drie en vijftig. Als er oproer heeft plaats gehad ten gevolge van een gemaakt

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 122