112 complot, zullen de schuldigen in tijd van oorlog met den kruiwagen voor hoogstens vijftien jaren en in tijd van vrede met detentie van hoogstens tien jaren worden gestraft. Artikel Yier en vijftig. Indien het oproer niet het gevolg is van een te voren beraamd complot, zullen de schuldigen in tijd van oorlog met den kruiwagen van niet meer dan vijf jaren en in vredestijd met detentie van ten hoogste vijf jaren gestraft worden. Artikel Yijf en vijftig. De hoofden, bewerkers of aanstokers van den opstand zullen steeds met het maximum der bedreigde straf worden gestraft. Artikel Zes en vijftig. Ieder officier, die deel aan den opstand heeft genomen, zal met den dood gestraft worden. Van misbruik van gezag. Artikel Zeven en vijftig. Al wie misbruik maakt van zijne positie, om een mindere tot da den te noodzaken, die hem aan eene straf blootstellen, zal als hoofd dader met het maximum der tegen de strafbare handeling bedreigde straf worden gestraft. Artikel Acht en vijftig. Al wie in een Krijgsraad van zijn rang misbruik maakt, om op de beslissing van dien raad een onwettigen invloed uit te oefenen, zal gestraft worden met detentie van ten hoogste vijf jaren, en zoo de President van den Krijgsraad zich aan dat feit schuldig maakt, zal hij steeds het maximum der straf incurreren. Aatikel Negen en vijftig. Al wie zijn mindere in rang beleedigt of kwalijk bejegent, zal ge straft worden met detentie van ten hoogste twee jaren. Artikel Zestig. Al wie zijn mindere in rang stoot, slaat of eenige andere daad van geweld tegen hem pleegt, zal met detentie van ten hoogste vijf jaren gestraft worden. ZEVENDE HOOFDSTUK.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 123