114 Van andere misdrijven tegen de eigendommen. Artikel Zeven en zestig. Met den kruiwagen van ten hoogste vijf jaren wordt gestraft ieder militair, die buskruit, kogels of welke munitie ook ontvreemdt uit de parken, magazijnen, bewaarplaatsen of convooien. Wanneer echter dit misdrijf ter dienste van den vijand is gepleegd, zal dit als verraad en met den dood worden gestraft. Artikel Acht en zestig. Met dezelfde straf, als in het eerste lid van het vorig artikel is bepaald, wordt mede gestraft ieder militair, die dengene, bij wien hij als schildwacht is geplaatst, besteelt of berooft. Artikel Negen en zestig. Met den kruiwagen van ten hoogste drie jaren wordt gestraft 1° Ieder militair, die dengene, bij wien hij door het publiek gezag is ingekwartierd, besteelt. 2e Ieder militair, die zijn kameraad in het slaapkwartierin de chambrée of in de stallingen besteelt. 3e Een cavalerist, die het paard, hem van Gouvernementswege ten gebruike gegeven, verkoopt of verpandt. 4e Ieder militair, die eenige kazerneering, equipements- ol kampe mentsgoederen ontvreemdt. Artikel Zeventig. Met detentie van ten hoogste drie jaren wordt gestraft ieder mi litair, die zijne wapenen, kleederen of equipement verpandt of verkoopt. Van Ontrouw en Kwade Administratie. Artikel Een en zeventig. Ieder militair, die, in eenige militaire directie of administratie geplaatst, eenige gelden of geldswaardige papieren, toekomende aan openbare kassen of aan bijzondere personen, of stukken of acten, die zich, uithoofde van zijne betrekking, in zijne handen bevinden, ver duistert of aan hunne bestemming onttrekt, wordt, wanneer deze ver- NEGENDE HOOFDSTUK. TIENDE HOOFDSTUK.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 125