115 duisterde of aan hare bestemming onttrokken zaken de waarde van drie duizend gulden te boven gaan, gestraft met den kruiwagen van ten hoogste vijftien jaren. Wanneer de schuldige is officier, zal hij tevens worden gecasseerd, met verklaring van te zijn eerloos. Artikel Twee en zeventig. Zoo de waarde der verduisterde en aan hare bestemming onttrok ken zaken is beneden de drie duizend guldenis de straf detentie van ten hoogste tien jaren. "W anneer de schuldige is officierzal hij tevens worden gecasseerd, met verklaring van te zijn onbekwaam om verder eenige militaire charge te bekleedenen zoo hij is een mindere militairzal hij ver vallen worden verklaard van den militairen stand. Artikel Drie en zeventig. Ieder militair of geëmployeerde bij het leger, die bij de opgave der betalingen of leverantiën aan zijne onderhoorigen, het getal dei- manschappen hooger opgeeft dan het werkelijk bedraagt, zal gestraft worden, zoo hij is officier, met cassatie, met verklaring van te zijn onbekwaam om verder eenige militaire charge te bekleeden, en zoo hij is onderofficier of een mindere militair, met detentie van ten hoogste vijf jaren. Artikel Yier en zeventig. Met dezelfde straf zullen worden gestraft de personen, in het vorig artikel genoemddie, bij de opgave vaD het benoodigd aantal vivres, rations of dergelijken, meer vordert dan de reglementen of orders bepalen of toekennen. Slotbepaling. Op het tijdstip der invoering van deze wet vervallen, voor zooverre die niet uitdrukkelijk zijn in stand gehouden, alle wetten, verorde ningen, reglementen, publicatiën en in het algemeen alle geschre ven en ongeschreven rechten, met betrekking tot het Militaire Strafrecht, waaraan thans in Nederlandsch-Indië kracht van wet wordt toe gekend. Mr. A. J. REDEKER.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 126