127 Kapitein zoude moeten worden kenbaar gemaakt, zoude dan tevens gevoegd kunnen worden eene memorie van bezwaren, die de belang hebbende mocht willen indieuen, ter kennisneming aan den Comman dant van het Leger. Heeft de beproeving tot Majoor op deze wijze plaats, dan ook zullen op vrij voldoende wijze weggeruimd worden de bezwaren, die de officieren tegen den thans vigeerenden maatregel hebbeneen maatregel, die wrevel wekt bij de overgeplaatst wordende Kapiteins en, wel beschouwd, krenkend is voor de Chefsonder wie die Kapiteins voorheên dienden. Wij hebben hiervoren onze denkbeelden gegeven, hoe wij globaal over de zaak in quaestie denken; wij hebben die denkbeelden op het papier gesteld, zooals zij ons onder het schrijven voor den geest .kwamen, zonder ons te voren daarvan eene studie gemaakt te hebben. Wij begrijpen dus, dat dit opstel nog niet eens een eenigszins voldoend uitgewerkt schema is van wat er in de aangegeven nieuwe richting zoude geordonneerd moeten worden, om al dadelijk volgens de nieuwe promotiemethode te werk te kunnen gaan. Doch het samenstellen van een zóó uitgewerkt voorstel lag ook niet in onze bedoelinghet was ons alleen te doen om deze zaak van actueel belang in dit tijdschrift op het tapijt te brengen en te trachten, onze kameraden tot nadenken over deze belangrijke aangelegenheid te stemmen. Mocht ten slotte onze arbeid aanleiding geven om anderen tot het bewerken van een belangrijker artikel over dit onderwerp niet alleen tot leering van ons allen, doch ook ter voorlichting en aansporing der gezagvoerende machten in het legerom iets beters dan het thans bestaande in het leven te roependan is de weinige moeite die wij ons voor dezen arbeid gegeven hebbenruimschoots beloond. Z.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 138