135 eene geheele hervorming ondergaan. Het aantal te behandelen vakken is daarbij aanzienlijk verminderd, de driejarige cursus tot een twee jarigen teruggebrachtin aanmerking nemende zooals het Staats blad No. 107 (Koninklijk Besluit van 9 Juni 1880) zegt„dat het wenschelijk is aan de Krijgsschool eene meer algemeene strekking te gevenwaarbij vooral het streven naar het verkrijgen van meer kennis op den voorgrond treedt en ontwikkeling in verschillende richtingen mogelijk is Die arme Krijgsschool van 1875! Maar wij kunnen geen medelijden met haar hebben. Op dezelfde gronden (sic) toch velde zij ook een maal het vonnis over de Stafschool. Op dezelfde gronden tot ver meerdering van kennisenz., werd toen de vierjarige cursus in een driejarigen veranderd. Thans wederom tot vermeerdering van ken nis is de tijdsduur bij de nieuwe Krijgsschool tot twee jaar terug gebracht! (Art. 15 van bovenvermeld Besluit.) Yoor de toelating der Hollandsche officieren tot de 11° afdeeling der Krijgsschool werden in September d. a. v. de volgende bepalingen gemaakt I. De luitenants, die aan het toelatings-examen voor de tweede af deeling der Krijgsschool wenschen deel te nemen, moeten minstens vier jaren in den rang van officier hebben gediendmet hun eigen wapen grondig bekend zijn en blijken hebben gegeven van voldoende practische bedrevenheid. II. Het toelatings-examen tot de tweede afdeeling der Krijgsschool betreft: le. Driehoeksmeting. [En verder]„De militaire geneeskundige organisatie moet passen en zich sluiten aan de militaire organisatie van het leger in 't algemeen. Even als de wapensoorten Infanterie, Cavalerie en Artillerie hare eigen rechtwijze hebben, moet de Militaire Geneeskundige dienst te velde werken naar een bepaald plan en dus in 't bezit zijn van hare eigen tactiek, Dit werd tot heden niet zelden verzuimd. Er werden zoo doende voorstellen gedaan en plannen ontworpen, die voor de practijk geene waarde hadden. Aan eene grondige behandeling van het militaire vraagstuk ontstond meer en meer behoefte". En dat zoude men nu door leeken willen laten uitmaken! Het tijdstip, waarop de nieuwe regeling in werking is getreden, is 1 October van het vorige jaar geweest.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 146