161 elkaar geslagen, even als dit vroeger met die, bekoorende bij den berghou- witser van 12cm bet geval was. De uitwerking zal wel belangrijk minder zijn; doch het is volgens onze meening beter, eene kartets te bezitten, die altijd uitwerking heeft, dan eene, die in enkele gevallen betere uitwerking, doch in de meeste gevallen geen resultaat geeft. December 1880. Van Holst Pellekaan, Kapitein der Artillerie. Non-actiefstelling van Luitenants der Infanterie. In de vorige aflevering van dit tijdschrift worden door W. eenige vragen gedaan betreffende eene non-actiefstelling der van verlof terugkeeren- de Luitenants der Infanteriedie in de naaste toekomst zoude dreigen. Omdat W. bij herhaling blijk geeftvan zeer onjuist ingelicht te zijn, deel ik mede, dat er thans nog 33 adjudanten-onderofficier, dienstdoende officier bij de Infanterie aanwezig zijn en deze al zouden zij ook allen overcompleet geraken nimmer oorzaak zullen kunnen zijn, dat een der van verlof terugkeerende tweede Luitenants non-actief zal worden. Intusschen is door het Legerbestuur de milde bepaling in het leven geroepen, dat de non-actieve Kapiteins en Luitenants te Weltevreden wier non-activiteit alleen te wijten is aan de omstandigheid, dat het aantal effectieve ranggenooten bij hun wapen op vol compleet isin de eerste plaats zullen voorzien worden van eene ledig staande gouverne mentswoning en voorts belast zullen worden met commissiën in de stad Bataviawelk emplooi hun f 3 per dag toelage geeft. Van eene onbillijke behandeling der non-actieve Luitenants der Infanterie is derhalve geene sprake. X. 11

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 172