189 gevolgd die, welke in het 4de stuk van het „Reglement op de exer citiën der Infanterie" is in acht genomen. 3. Wanneer in dit voorschrift bij den hoofdinhoud eener afdeeling wordt aangegevenrechter- of linker vleugel vooris zulks toepasselijk op al de verrichtingenin die afdeeling bepaald.Wanneer echter gezegde veronderstelling bij den hoofdinhoud niet aangegeven is, zal deze bij iedere beweging, waartoe zij kan betrekkelijk zijn, aange geven worden. 4. De plaatsing der Artillerie kan zijn a. Yereenigd in of achter het midden der linie, ten einde zich te kunnen begeven ter plaatse, alwaar de hoofduitwerking van haar vuur vereischt wordt. Yan het gebruik, dat de bevelvoerende Generaal van de Ar tillerie maken wil, zal de wijze, hoedanig zich het geschut achter het midden der linie zal plaatsenafhangen, namelijk: of gedeploieerd of in geslotene colonnemet halve batterijen of sectiën. b. In tweeën verdeeld, op de vleugels der linie, ten einde deze te kunnen dekken. Bij zoodanige plaatsing moet de Artillerie door eenige pelotons tirailleurs, welke zich op hare vleugels bevinden, ondersteund worden. 5. Wanneer de Artillerie, volgens a vereenigd zijndezich bewegen moet, zal haar commandant de in het daartoe betrekkelijke gedeelte van dit voorschrift bepaalde verrichtingen op die van de Infanterie toepassen, naar gelang der bevelen van den bevelvoerenden Generaal, en de bewegingen der Artillerie zoodanig bepalendat deze nimmer aan die der Infanterie hinderlijk zijn, in voege als in dit voorschrift nader is aangegeven. 6. Wanneer de Artillerie volgens b op de beide vleugels der linie verdeeld en geplaatst geacht wordt, (welke plaatsing, uithoofde van het menigvuldig gebruik in dit voorschrift, tot grondslag wordt aan genomen) zal daartoe het noodige worden voorgeschreven. 7. Het ontbinden der batterijen in sectiën tusschen de bataljons, meestal en vooral bij offensieve handelingen ondoelmatig zijnde, zal zulks niet mogen plaats hebben dan op bijzonder verlangen van den bevelvoerenden Generaal. Zie ook 49—52. 8. Yoor zooveel de plaatselijke gesteldheid zulks zal toelatenmoet

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 200