190 de Artillerie, zoowel in het midden als op de vleugels, op 50 pas van de Infanterie geplaatst zijn. 9. In bataille staande, zullen de voorste stukrijders met liet eerste gelid der Infanterie gericht zijn. In batterij staande, zullen do voorspannen der voorwagens op 20 pas vóór de verlenging der linie te staan komen. 10. Bij alle gewone formation in colonne, zal de Artillerie, aan het hoofd der colonnezich op 50 pas aan de tegenovergestelde zijde van den guide plaatsende voorste stukrijders gericht met de voorste afdeeling Infanterie; die aan den staart der colonne plaatst zich op 50 pas ter zijde van den guide en op gelijken afstand achter de colonne. 11. Bij alle colonneshetzij geslotene of met afstandenzal de de Veldartillerie gedeploieerd blijven, indien de plaatselijke gesteldheid zulks toelaat, doch zich bij de exercitiën gewoonlijk met sectiën in geopende colonne formeeren, ten einde zonder oponthoud alle voor komende bewegingen der Infanterie te kunnen volgen en deze niet hinderlijk te zijn. 12. Men veronderstelt in dit voorschrift, dat, wanneer de Infante rie zich in colonne stelt, zulks ook door de Artillerie verricht wordt. Mocht, bij gunstige plaatsgesteldheid en omstandigheden, de Veld artillerie gedeploieerd blijven, wanneer de Infanterie zich in co lonne formeert, dan zullenmet betrekking tot de gedeploieerde gehee- le of halve batterijen, de bewegingen toegepast worden, welke in dit voorschrift voor eene in colonne met sectiën geformeerde batterij zijn voorgeschreven. 13. Gedurende alle deploiementen en frontveranderingen der In fanterie, zal de Artillerie, dadelijk bij hare aankomst op de lijn van bataille, zich in batterij stellen en vuren, als zij daartoe den last bekomen heeft. Na het ophouden van het vuur, zal zij hare plaats in bataille hernemen, om tot eene volgende beweging gereed te zijn, tenzij voor de gevallen in dit voorschrift anders aangegeven. 14. Bij voorkeur zullen de bewegingen steeds met opgelegde af fuiten geschieden. 15. Als gedefileerd zal worden, vereenigen zich de batterijen op den linker vleugel der linie en volgen de colonne met sectiën in colonne, op den afstand van 50 pas.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 201