192 a. De batterij van den rechter [linker] vleugel begeeft zich 40 passen achterwaarts en houdt voorloopig halt. Marcheert de Infanteriena de colonneformatievoorwaartsdan marcheert de batterij ter goeder tijd met sectiën links [rechts] af, het hoofd van de artilleriecolonne 50 passen rechts [links], ge richt met het hoofd der infanteriecolonne. Marcheert de infanteriecolonne af, dadelijk met „hoofd der colonne rechts" [links], dan marcheert de batterij onmiddelijk in den draf, met sectiën rechts [links], 70 passen voorbij de nieuwe strekking, en vergezelt, na linksomkeert gemaakt te hebbende colonne in de nieuwe strekking. Zal de Infanterie na deze formatie in colonne niet in marsch gesteld worden en dadelijk ook niet weder tot de orde van bataille overgaan, dan wacht de Artillerie niet langer in de achterwaartsche stelling [aangegeven in de lc alinea van dezen maar marcheert met sectiën rechts [links] naast de colonne en stelt zich na linksomkeertop hare plaats naast de colonne. b. De batterij van den linker [rechter] vleugel gaat 50 passen voorwaarts, en zoodra de infanteriecolonne voorwaarts marcheert, komt de batterij met sectiën rechts [links] op hare plaats, 50 passen achter en evenveel bezijden van den staart der colonne. Blijft de Infanterie in colonne, dan neemt de Artillerie dadelijk hare plaats aan het einde der colonne. 3. Met divisiën rechts (links) afmarclieeren Marsch. De Artillerie handelt in voege, als in 2 is aangegeven. 4. Met divisiën rechts (links) achterwaarts. Als bovendoch de batterij, die aan het hoofd der colonne moet komengaat eene divisielengte meer dan 40 passen achterwaarts en die aan den staart eene divisielengte minder dan 50 passen voorwaarts. 5. Met divisiën rechts \links\ naar de linker rechterzijde af- marcheeren. De batterijdie aan het hoofd der colonne moet komenbegeeft zich voorwaarts met de vleugeldivisie en volgt de beweging met sec tiën in colonne. De batterijdie aan den staart der colonne komtwacht tot dat de Infanterie is voorbij getrokken en marcheert ter goeder tijd met sectiën links [rechts] af en neemt de voorgeschreven afstanden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 203