btaat de batterij over hare intervalle naast de colonne, dan maken de stukken linksomkeert, en gaat de batterij niet naar de andere flank der colonnetenzij zulks bevolen wordt. 2e af deelingart. 3. VERSCHILLENDE WIJZEN OM EENE COLONNE OP GEHEELEN AFSTAND IN BATAILLE TE FORMEEREN. 10. Links rechtsin bataiïle. De batterij van den rechter (linker) vleugel begeeft zich in den kor ten draf genoegzaam voorwaarts, ten einde, na met sectiën links- of rechtsom gemaakt te hebbenhaar linker of rechter stuk op 50 pas afstand den réchter of linker vleugel der linie te doen voorbij trekken enwanneer de assen der stukken de verlenging der linie 50 pas voorbij zijn, stelt zij zich voorwaarts „in batterij". De batterij van den linker of rechter vleugel stelt zich op hare plaats links of rechts in batterij. 11. Voorwaarts in bdtaille. De batterij aan het hoofd der colonne stelt zich, door met stukken schuins rechts of links te maken, voorwaarts in batterij. De batterij aan den staart der colonne maakt hoofd der colonne half links of rechtsneemt den kortsteu weg naar de voor haar in linie bepaalde plaats en stelt zich, door met stukken schuins links of rechts te maken, voorwaarts in batterij. 12. Front achterwaarts in bataiïle. De batterij aan het hoofd der colonne begeeft zich 50 pas voor waarts en maakt hoofd der colonne links of rechts. Den vleugel genoegzaam voorbij zijnde, maakt zij met sectiën links- of rechts om en stelt zichop den bepaalden afstand vóór de linievoorwaarts in batterij. De batterij kan ook al dadelijk ter (linker) rechter zijde op hare plaats in batterij komen. De batterij aan den staart der colonne maakt hoofd der colonne half rechts (links), begeeft zich langs den kortsten weg naar den lin ker (rechter) vleugel en stelt zich op hare bepaalde plaats, door met stukken schuins rechts (links) te makenachterwaarts in batterij. 13. Links rechtsen voorwaarts in bataiïle. Links rechtsen front achterwaarts in bataiïle. Bij deze bewegingen volgen de batterijen de beweging van het

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 206