201 linker batterij voorwaarts gaat en links opmarcheert in de orde van bataille of in batterij. Heeft het deploiement plaats op een der bataljons uit het midden, dan begeeft de rechter batterij zich rechtsen de linker batterij links, naar de plaatsen, die zij moeten innemen in de linie. Geschiedt hierbij het deploiement in de richting van het bataljon, waar op wordt gedeploieerd, waardoor de lijn van bataille achter het hoofd dei- colonne blijft, dan moeten de batterijen haren marsch hiernaar regelen. 25. Heeft de infanteriecolonne den Imker vleugel aan het hoofd, dan handelt de Artillerie in denzelfden geest. 26. Moeten ook de bataljons al dadelijk mede deploieerenen wordt alzoo gecommandeerd: Op de zooveelstedivisie van het zooveelstebataljon deploiee ren Marsch dan wordt door de Artillerie eveneens het bovenstaande, met in achtneming der afstanden, toegepast. §27. Wordt bij eene liniewelke met geslotene bataljons op vermin derden afstand staat, gecommandeerd: Met geslotene bataljons op het zooveelste bataljon op deploiements- afstand [op zooveel passendeploieeren Marsch dan zullen de batterijen zooveel noodig rechts of links afmarcheercn om plaats te maken voor de bataljons en zich daarna stellen op hare plaatsen bij de gedeploieerde linie. Staan de batterijen echter »in batterij", en wil men het geschut gedurende het deploieeren der linie niet of voor een gedeelte niet verplaatsen, dan wordt zulks vooraf kenbaar gemaakt [of door den artillerieofficier bevelen gevraagd Gaan de batterijen dan na het deploiement naar hare plaatsen in de linie, dan moeten zij eerst langs den kortsten weg de linie doorsnijden en er achter langs trekken. §28. Wordt het deploiement ook van de bataljons gelast bij eene linie van geslotene bataljons op verminderden afstand, dan is toepasselijk het aangegeyene in de 26 en 27, daarbij voor den afstand ook lettende op het deploiement van het nevenstaande bataljon. §29. Wordt bij eene linie van geslotene bataljons op deploiements- afstand gecommandeerd

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 212