211 kendaarvoor nederhurkende en het laad gereed schap medenemende. Komt het te pas, dan moet de dekking zich werpen op den vijand, die het geschut zou willen wegvoeren. NB. Indien eene batterij tusschen de bataljons, in of naast de colonne marcheert, dan zal, instede van een groot carré, het formeeren van twee carrés kunnen bevolen worden; een carré, bestaande uit de bataljons vóór, het andere uit de bataljons achter de Ar tillerie; dat geschut sluit dan mede op bij het oprukken der Infanterie op pelotonsdistantie en wordt daarna naar de beide flanken in batterij gesteld, (zie fig. 9) tenzij anders bevolen wordt. 49. Worden de gewone carrcs per bataljon geformeerd (op het commando) Formeert de carrés dan zal de Artillerie buiten en tusschen de bataljons positie nemen. Staat op den rechter vleugel eene sectie, dan wordt die gewoonlijk geplaatst buiten den rechter voorhoek van het nevenstaande carré, in voege als boven is aangegeven. Staan daar twee sectiën, dan zal de 2° sectie kunnen worden op gesteld op den linker voorhoek van dat carré, daartoe achter het carré omtrekkende of, indien de flank der stelling bedreigd wordt, op den rechter achterhoek of op den voor- of achterhoek van het volgende nevenstaand bataljon (carré.) Staan 3 of 4 sectiën op den rechter vleugel, dan kunnen meer stukken tusschen de bataljons, en alzoo eene of twee sectiën geplaatst worden op de voorhoeken of op een voor- en een achterhoek van dat volgend nevenstaand bataljon (carré). Heeft men eene tweede ltnie of eene infanteriereserve, zonder dat daarbij nog geschut beschikbaar is, dan zal eene sectie uit de eerste linie achterwaarts kunnen gezonden wor den naar den buiten- of binnenhoek van het vleugelbataljon der 2e linie. De Artillerie van den linker vleugel handelt op gelijke wijze. Zie fig. 10. NB. Staat eene batterij vóór het formeeren der carrés tusschen de bataljons, dan zullen deze sectiën zich, in voege als boven, kunnen opstellen, op de vóór- of meest bedreigde hoeken van het (de) nevenstaande bataljon(s), voor zooveel noodig- achter de minst bedreigde flanken heentrekkende. 50. Heeft de Artillerie in het algemeen op het oogenblik, dat eene formatie in carré zal plaats hebben, eene veilige opstellingdie

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 218