10 En van hem, die haar verdedigen moest? Reeds wasterwijl de geest nog helder bleef, de hand verlamd van den man, die Nederland?s weerbaarheid in zijn vaandel geschreven had. En terwijl hij daar neerlag, gefolterd door ondragelijke lichaams smart, maar meer nog door den maehteloozen strijd van den levenwil lenden geest tegen de sloopende kracht der natuur, schepten zijne tegenstanders moed en, om zich op hem te wreken, tastten zij zijn werk aan! Edele wraak? E'en slag en hij had ze verpletterdmaar helaas, hij zou niet meer in dat strijdperk treden, waar hij der Natie zoo vaak had getoondhoeveel onkunde en slaphartigheid in de hoogere leiding van het leger schuilden; dat strijdperk, getuige van zoo menige, wel moeilijker overwinning! Art. 10. „Wij behouden Ons echter voor om in zeer enkele gevallenMajoors van den Generalen staf, enz. terug te plaatsen naar het wapen, waarvan ze afkomstig zijn." Art. 12. Tweede alinea, „met dien ver stande, dat geen Kapitein van den Gene ralen staf tot den rang van Majoor kan worden bevorderd tenzij, enz." Dit is eene vreemde omschrijving en niet overeenkomstig den gebruikelijken wet stijl Art. 16. „Officieren van den Generalen staf, die op grond van mindere geschikt heid of om andere redenen, bij dien staf geene goede diensten bewijzen, worden door Ons, enz." De redactie van geen Kapitein achtte men minder gelukkig. Beter zoude zijn, dat één Kapitein van den Generalen staf niet tot den rang van Majoor kan worden bevorderd, enz. Tegen de redactie van dit artikel had men algemeen bezwaar. Het ware beter te zeggenhier volgt eene andere redactie (om lood om oud ijzer.) Zooals de bepaling echter thans luidt, moeten de woorden op grond van veranderd worden in door. Men kan niet op grond vanwel door of tengevolge van mindere geschiktheid geene goede diensten bewijzen. Omtrent de redactie van dit artikel werd ten slotte nog opgemerkt, dat een termijn van twee jaren niet op één jaar kan worden be paald. Een termijn van twee jaren iswat men ook bepalen mogeeen termijn van twee jaren Het staat er, waarachtig, waarde lezerZooveel geest, zooveel humor, zooveel scherpzinnigheid, zooveel tintelend vernuft hadt ge in de anders zoo dorre verslagen niet verwacht, niet waar? Maar dezelfde personen, die zoo schoon muggen wisten te ziften, zouden onder eervollen voorgang altijd van het kamerlid Van der Sckrieck binnen weinige maanden kameelen weten te verslinden! Art. 21. Tweede alinea, „De bepalin gen dezer wet zijn op hen van toepassing, met deze wijziging dat de termijn van twee jarenin de art. 12 en 13 vermeld, voor hen op één jaar wordt bepaald.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 21