213 NB. Wanneer de Infanterie met geslotene bataljons in eene geopende colonne marcheert, met Artillerie tusschen de bataljons, dan zal bij het halt houden en het formeeren van bataljonscarrés, do Artillerie dadelijk in batterij komen op de bedreigde flank, of op de beide flanken der colonne, tusschen de carrés van het vóór en het achter marcheerendc bataljon, of op de hoeken van die in carrés geformeerde bataljons, naar omstandigheden, in voege als in dit artikel 4 is aangegeven. Zié fig. 12. Is eene sectie in tirailleurlinie opgesteld en wordt deze onver hoeds door Cavalerie aangevallen, zonder dat op dadelijke hulp kan gerekend worden, dan zal de sectie snel terugtrekken onder de be scherming der achterwaarts opgestelde corpsen, terwijl de tirailleurs en soutiens of reserveri dien terugtocht zullen moeten beschermen of zich bij de stukken opstellen, ter verdediging tot het uiterste. 52. Indien geene bijzondere bevelen worden gegeven, dan wordt de plaatsing bij do carréformatie dadelijk geregeld door den com mandant van elke batterij. Worden de bataljons in de carréformatie in marsch gesteld, dan volgen de sectiën of batterijen de beweging om bij het halt houden weder op hare plaatsen te zijn, tenzij het terrein of andere om standigheden eene verandering in de stelling noodig maken. Komen de bataljons uit de carréformatie weder in colonne of in bataille, dan herneemt ook do Artillerie hare plaats bij de linie, in bataille of in batterij, zooals vóór de carréformatie, of naar omstan digheden. 5° afdeeling, art. 1. OPSTELLING IN TWEE LINIËN. 53. Wanneer de Infanterie twee liniën formeert, dan kan de Artillerie worden ingedeeld a. Een gedeelte bij de 1° linie en het overige gedeelte bij de 2C linie. b. Een gedeelte bij de 1° linie en het overige achter de 2° linie, in reserve. c. Geheel bij de le linie en bij uitzondering ook geheel bij de 2e linie. Indien bij de oefeningen over eene geheele batterij of meer kan worden beschikt, zal meestal de normaal-indeeling plaats hebben, als onder a of onder b is aangegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 220