218 - linie te wagen, doch achterwaarts te blijven, nabij de reserven of soutienswaartoe dezezoo noodigde Artillerie naderen om haar te beschermen. De tirailleurs vóór het geschut openen zich, waartoe de comman dant van die tirailleurs dadelijk last geeft, of waartoe de officier, die de Artillerie commandeert, de waarschuwing doet, zoo noodig door een stuks commandant snel vooruit te zendenwaaraan dan voldaan moet worden. Trekt de tirailleurlinie terug, dan gaat de Artillerie bij tijds in eene stelling achterwaarts, of trekt, wanneer de tirailleurlinie zal inrukken, geheel terug achter de voorste linie der brigade, langs den kortsten weg en begeeft zich, achter langs de troepen, weder naar hare batterij, tenzij anders bevolen wordt. Avanceert de tirailleurlinie, dan blijft de Artillerie eerst nog vuren en gaat daarna voorwaarts om in verband tot de tirailleurlinie eene nieuwe positie te nemen; de Artillerie volgt in het algemeen de bewegingen der tirailleurlinie. Heeft de brigadecommandant eene batterij in of nabij de tirailleur linie in positie doen gaan, niet ter versterking van de tirailleurlinie, maar tot voorbereiding eener voorwaartsche of andere algemeene beweging, dan is die Artillerie in het geheel niet afhankelijk van de tirailleurlinie, maar zal zij in hare positie blijven, ook al trekken de tirailleurs terugwaarbijin den regelde rechts en links van de batterij staande reserven, soutiens of compagniescolonnes de taak van dekking der Artillerie op zich nemen en alzoo bij dat geschut in positie blijventenzij op andere wijze de veiligheid van deze vóór- gebrachte Artillerie is verzekerd, of andere bevelen zijn gegeven. Slot volgt).

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 225