224 - •Bónen en goederen te requireerenaan welke requisition de komman deerende officier gehouden zal zijn te voldoen, alles onverminderd de verpligting dor residenten den Gouverneur-Generaal ten spoedigste •te informeren van het gebeurde, en instruetiën en bevelen deswege te vragen." „De militaire kommandant zal van zijne zijde dadelijk den kom- mandeerenden officier der groote militaire afdeelingin welke hij zich bevindt, van het voorgevallene kennis geven." Art. 6. „De militaire kommandant, het eerst kennis bekomende vaneenig voorval in de termen van het vorig artikel begrepen, zal daarvan dadelijk den resident verwittigen, zooals hij overigens gehouden is, van al hetgeen hem belangrijks mogt bekend worden en betrekking op de civiele administratie heeftden resident terstond te doen kennis dragen." Art. 7. „De kommandeerende officieren zijn gehoudenop schriftelijk ver zoek van den residentdenzei ven zoodanige inlichtingen en informatiën te gevenals kunnen strekken om 's Konings dienst te verzekeren terwijl de residenten van hunne zijde wederkeerig verpligt zijn, den kommandeerenden officieren mede te deelen al hetgeen voor dezelven belangrijk is." Art. 8. „Omtrent hetgeen de plaatselijke dienst betreft, zijn de komman deerende officieren alléén verantwoording schuldig aan de komman danten der groote militaire afdeelingen, en wegens de administratie hunner onderhoorigen en hetgeen daartoe behoortaan den komman dant van hun korps." Art. 10. „Aan de residentenzoowel als aan de kommandeerende officieren, wordt als een hunner eerste pligten aanbevolenalle in hun bereik zijnde middelen aan te wendenom eene gestadige eensgezindheid te onderhouden tusschen 's Konings burgerlijke en militaire dienaren, hunne ondergeschikten hierin steeds met een goed voorbeeld voorgaande, en nimmer uit het oog verliezendedatdaar beider doel en beider verpligtingen niet van elkander verschillende mogen of kunnen zijn,

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 231