- 240 izoodat voor de vier veld-eskadrons en het depot-eskadron te Batavia en Salatiga (de kern der Indische Cavalerie) in plaats van vier Luitenants, slechts een Luitenant per eskadron is! Dat zulk een toestand voor eene goede oefening van den troep onhoudbaar is, behoeft geen betoog. Spoedige hulp is dringend noodig, hetzij door een tusschentijdsch examen voor officier der Cavalerie in Indië dan wel eene overplaatsing of detacheering van het leger in Nederland. "VVil men die verbetering' zoeken niet slechts in eene spoedige aanvul ling van het officierscorps, wil men den troep, het toezicht geven, dat noodig is, dan acht ik de volgende maatregelen onmisbaar: 1. Alle officieren, belast met speciale betrekkingen, moeten a la suite gevoerd worden, zoo als de officier aan de stoeterij en de officierbe last met den cursus te Salatigaals deze weder opgericht wordt. 2. Geen officier van de Cavalerie mag belast worden met de functiën van plaatselijk adjudantzoo lang er infanterieofficieren te Salatiga in garnizoen zijn. 3. Een Imiznawt-adjudant worde nog aan het regiment Cavalerie toegevoegd; hij is gebleken onmisbaar te zijn, en door steeds een waarnemenden luitenant-adjudant te nemen, wordt een officier aan de troependienst onttrokkenwant het gaat niet aan, te vorderen, dat deze officier alle corpsdiensten m oet verrichtenzijne werkzaamheden zijn reeds druk genoeg. 4. Bij het depóteskadron alléén moeten remontepaarden zijn; dus ook alleen daar moeten officieren, met de remonten belastge vonden worden. 5 De hoofdofficieren en den staf van het wapen buiten beschou wing latende, zouden verder noodig zijn: a. Bij elk veldeskadron een Ritmeester en vier Luitenants; b. Bij het depóteskadron een Ritmeester, eskadronscommandant, een Ritmeester-instructeur (zooals men dien bij elk regiment Cavalerie in Nederland heeft) en twee eerste Luitenants, die, bijgestaan dooi den adjudant-onderofficier, pikeur, belast zijn met de remonten, en twee eerste Luitenants, speciaal belast met het toezicht op de rekruten benevens drie tweede Luitenants, pelotonscommandanten. Alzoo boven de tegenwoordige formatieEen ritmeester instructeur, een Luitenant-adjudant, drie Luitenants bij het depót-eskadron, en twee

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 247