243 majoor. t)eze staat bij eene compagnie van 130, maar de Opper wachtmeester daarentegen bij een eskadron van 170 man, waarbij nog 120 paarden komen! "Wil men de diensten kennen van den opper wachtmeester Om 51 uur's morgens appèl, om 6 uur rijden of schijf schieten tot 8j- uurom 8f uur aantreden voor het rapport, dat dikwerf tot 9| uur of later duurt. Hij heeft dan gewoonlijk verschillende loopende diensten te doen, daar de fourier van 10lOf uur bij het gras ontvangen is. Yan 11 12 moet hij de theoriën bijwonen en om 121 uur eten. Woont hij de theoriën niet bij, dan is het omdat zijn eskadronscommandant hom noodig of dat hij andere diensten te doen heeft. Zelden is de opperwachtmeester dan ook in de gelegenheid om vóór 1 uur (na afloop van het eten) zich aan zijne administratieve bezigheden te wijden; alzoo op een uur, dat een ieder rust neemt, eene rust die hij zeker noodig heeft, na de afmattende werkzaamheden van den morgen. Om 3| uur moet hij weder gereed zijn voor het middagappèl, waarvan hij om 3f- uur ongeveer terug keert. Tot 5 uur kan hij zich dan aan zijne bezigheden wijden, alhoewel hij ook daarin voortdurend gestoord wordt. Om 5 uur houdt zijn eskadronscommandant rapport, zoodat hij eerst tegen 6 uur zich geregeld aan zijn werk kan zetten. Op dagen echterdat de soldij uitbetaald wordt, des namiddags schijf wordt geschoten, bij kader oefening of het schermen, wordt het nog later, eer hij aan zijn admi nistratief werk beginnen kan. Op dagen vóór het uitbetalen der soldij, bij vernieuwingen der kleeding, maandwerk, enz., moet liij dan ook steeds des nachts werken 0111 de dringendste zaken af te doen, en geraakt hij zoodoende dagen ten achteren met zijn administratief werk. Dat is de werkkring van den opperwachtmeester! Wel wordt hij bijgestaan door den fourier, doch dit is van weinig beteekenis, althans wat dé administratieve bezigheden betreft. De fourier is vóór 9 uur 's morgens (na het rijden) niet beschikbaar; hij moet bij de foura- geeringen zijn, goed verwisselen, reparatiën, enz., innemen en uitge ven; hij is belast met het beheer der rustkamerhij moet van 1112 uur gewoonlijk orders uitschrijven, enz. De fourier heeft dus reeds voldoende bezigheden, alleen aan loopende diensten. Is de opper wachtmeester, niettegenstaande zijn nachtwerk, met de administratie ten achteren geraakt, dan wordt hem meestal tijdelijk een onderofficier

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 250