245 - officieren en de adjudant-pikeur de overige gedeelten laten doorloopen. De korporaals moeten tot voorrijders dienen. De cavaleristen 1° klasse zouden, naar mijn inzien, bij de veld- eskadrons kunnen vervallendaarentegen zou ik wenschen, dat alle remonterijders ƒ0.04 verhooging van soldij per dag kregen, daar dit de ambitie zoude opwekken, terwijl de kosten dezelfde blijven, als de cavaleristen le klasse vervallen. Het kader bij de veldeskadrons heeft thans eene zeer zware taak. Bij een veldeskadron heeft men 160 170 man en 120 paarden. Ieder onderofficier heeft dus eene sectie van 20 man en 14 paar den, met harnachement, enz. Zijn er nu onderofficieren afwezigdan wordt de sectiecommandant belast met het toezicht over 2 sectiën, zoodat het dan voor hem bezwarend wordt, beide sectiën goed na te gaan. Wat moet hij dan wel doen Om 5uur 's morgens hcefappèl, 5 j uur staldienst, tot 6 uur; daarna rijden tot Bj- uur; en van 94- 10{- uur afzadelen. Yan 11-12 uur theorie; om \2\ uur eten; van 34.43 uur 's middags hoefappèlstaldienst en eten van den troep. yan 5 6 uur theoriën of schijfschieten. Bij fourageeringen, ver nieuwingen, soldij uitbetalen op dagen, dat de troep latei t huis komt dan 8-j- uur, schiet er alzoo geen oogenblik vrije tijd over vóór 's avonds 6j- uur! Om 7 uur is het eten, zoodat de wachtmeester uur vrijen tijd daags heeft! Tijd om zijne sectie na te gaan, heeft hij dus niet. Door aanhoudende inspectiën trachten de officieren des niettemin hunne ondergeschikte gedeelten in orde te houden. Het getal inspectiën is dan ook legio, en de noodzakelijkheid daarvan bewijst reeds ten volle, dat de onderofficier geen tijd heeft om be hoorlijk zijne sectio in orde te houden. De grootste moeite kost het reeds om do onderofficieren de noodige staten te laten aanhouden, zoo als de indeelingslijstsectielijst, kleedinglijstenz; en door aanhoudende controle en straffen alléén slaagt men er in als pelotonscommandant, om aanmerkingen te vermijden. De officieren moeten dan ook dik werf de diensten van onderofficieren verrichten, Theoriën van het kader hebben plaats, ja; doch tijd of lust, bij de zware dienstom de reglementen na te zienbestaat er niet. De theoriën hebben dan ook zoo goed als geen nut en helpen den onder-: officier slechts in het oploopen van straffen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 252