246 De diensten van de onderofficieren worden nog verzwaard, door dat de korporaals niet in staat zijn alles te verrichten, wat zij moeten doen. Een onderofficier kan dan ookbij de grootste ambitieal zijne plichten niet vervullen. Zijne diensten moeten dus verlicht worden, behalve door het hierboven voorgestelde, nog op de volgende wijzen. Bij de morgenstaldienst moet al het kader aanwezig zijneven als bij het rijden. De wachtmeester voor de week moet echter van het rijden vrijgesteld zijn. Hij heeft reeds zooveel te doen in het eskadron met het indeelen van paarden en het gelasten van dienstenhij wordt bijna overal geroepen, nu eens in den staldan weer in de chambrée dat hij, om goed zijn plicht te doen, des avonds dood moe is en nog tevreden mag zijn, als hij al zijne verplichtingen heeft nagekomen en geene straf ontvangen. Na het rijden ziet het kader dadelijk alles secties- en escouadesgewijze na, geeft de reparatiën inenz. Om 9 uur ongeveer zullen dus de wachtmeesters vrij zijn. Zij moeten vrij zijn van het afzadelen. De korporaals moeten hierbij tegenwoordig zijn. De theorie van 11 12 uur dient te vervallen voor het kader. Ieder onderofficier heeft dan van 9 uur 's morgens tot 3{ uur des namiddags vrijen tijd, dus gelegenheid om zijne re glementen en voorschriften na te zien, zijne sectie na te gaan en in orde te brengen, enz. De korporaals houden om 9j- uur appèl en dienen het rapport in aan den wachtmeester der week. Deze sur veilleert het afzadelen, waarin hij door den korporaal der week wordt bijgestaan. Men zal zoodoende betere controle krijgen op het af wrijven der paarden. Tegenwoordig loopt het surveilleerende kader elkander in den weg. Het kader begint dadelijk te pratenzoodra de officier der week uit het gezicht is en let in geenen deele op de manschappenzoodat men dan ook geene controle ziet. Door het groot aantal surveilleerenden kan de officier der week eigenlijk geene controle houden. Ook hier geldt de regel: hoe meer surveillanten, hoe slechter surveillantieDe korporaals hebben door de voorgestelde regeling vrijen tijd van 10|-3j. uur en alzoo ook gelegenheid om hunne escouade na te gaanhunne reglementen te leeren, enz. Bij deze regeling mag men derhalve vergendat de sectiën steeds in orde zijn. Inspectiën zullen hierdoor minder noodzake lijk wezen; daardoor zal veel tijd voor oefeningen gewonnen worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 253