247 Theoriën zijn intusschen hoog noodig van het kader. Ik wensch- te daarom de middagstaldienst wederom gesurveilleerd te zien loor den wachtmeester en den korporaal der week. Deze beide psrsonen moeten toch in den stal aanwezig zijn. Ook dan zal wéder de surveillantie beter plaats vinden dan bij de tegenwoordige regeling. Slaperig en droomerig loopen tegenwoordig de onderofficieren door den stal of liever achter hunne sectiën 30 pas) op en neer. Hume surveillantie beteekent nietszij zoeken in alles afleidingin het praten met hunne graadgenootenin het uit den stal gaan om de nietigste redenen, enz. Men stelle alzoo het kader vrij van de middagstaldienst, om dien tijd beter te benutten. Een groot voor deel zal men er tevens door erlangen. Het gezag van het kader zal er door toenemen. Uit verveling maakt thans een onderofficier dik werf ongegronde aanmerkiugen op de poetsende cavaleristen of houdt hij een gesprek met hen, naar gelang hij goed gestemd is. Hij komt thans veel te veel in aanraking met zijne onderhebbenden, en dit alles leidt tot verslapping van het gezag en de krijgstucht. Door den onderofficier minder in aanraking te laten komen met zijne manschappen, door hem voorrechten te geven, hem te verheffenzal men een grooten stap voorwaarts gedaan hebben tot verbetering van de discipline. Den tijd van 3j- 4f uur wenschte ik nu als volgt te benutten. Om 3j- uur zadelt het kader van de aanwezige eskadrons de paar den op om ze te berijden. Ieder escouadecommandant en sectie commandant houdt tegelijkertijd eene inspectie over zijn onderhebbend gedeelte. Na het appèl en het voorlezen der orders, dus om 3| uur, rukt het kader uit. De onderofficieren worden vereenigd onder een daarvoor aangewezen officier, die bij afwezigheid door een tweeden, daarvoor aan te wijzen officier wordt vervangen. Elke maand ver wisselt men van officier, opdat de dienst voor een enkele niet te zwaar wordt. Den luitenant-adjudant daarmede te belasten, komt mij niet wenschelijk voor, daar het voor hem te druk zoude worden, eiken dag om 3f uur uit te rijden. Bedoeld officier oefent de onderofficieren als volgt: MaandagsPractische velddienst; het marcheeren in verband met elkaar; het kiezen van terreinen, waar Cavalerie te voet zal kunnen N

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 254