- 254 - poraais en 10 manschappen over dag en 2 onderofficieren, 4 korpo raals en 12 manschappen des nachts Corridor wachten, acht niet noodigde kamerwachtdie de cham- brée moet bewaken, is daarvoor voldoende. Gfroote vermindering van wachtdienst zal voor den cavalerist eene ware verlichting' zijn. Toch blijft het voor den ruiter ondoenlijk om ten 8} uur van het rijden terug te keeren, zijn sabel, karabijn en goed in orde te brengen vóór de wachtparade en zijn zadel schoon te maken, te meer daar hij van 9}—10 uur in den stal moet zijn om paarden af te wrijven, om 10 uur moot eten, om 10} uur aantreedt voor de wachtparade, enz. Om 10 uur heeft hij afgezadeld wanneer moet hij zijn zadel schoonmaken? Om 10 uur moet hij in haast eten, ton einde om 10} uur gewapend aan te treden voor de wachtparade. Hij moet zich vóór 9} uur kleeden, daar hij er later den tijd niet voor heeft. Hij moet dusmet goede kleederen aan, zijn paard afwrijven, nadat hij het afgezadeld heeft, enz. Wordt zijn goed vuil, zijn zijne wapens niet behoorlijk schoon, is zijn zadel niet goed schoon gemaakt, dan wordt hij gestraft, terwijl men de overtuiging moet hebben, dat de ruiter geen tijd heeft gehad voor het reinigen van een en ander. Een zindelijk soldaat besteedde het poetsen van zijn zadel uitzijne vrouw hielp hem zijne wapens oppoetsendoch hierop mag niet gerekend worden. Een sabel, 'waarmede men drie uur, dikwerf over drassig terrein, heeft gereden, is niet zoo spoedig schoon gemaakt. Hu blijft het lederwerk'nog over, als de bandelier, de patroontasch, enz. AYas het wonder, dat de manschappen er niet schoon uitzagen, als zij op wachtparade aangetreden stonden Door mij werd dan ook bepaald, dat zij, die op wacht kwamen, vrij van afzadelen waren. Dit geschiedde natuurlijk ten koste van de overige manschappen. Toch waren allen er mede ingenomen, daar men tijd had, al was het dan ook nog niet veel, om eenigszins zijn goed in orde te brengen. Beter zou ik het achten, wanneer het volgende bepaald werd voor De geachte schrijver heeft dit alles gedetailleerd aangetoond. Daar wij der gelijke details in dit tijdschrift minder op hunne plaats achten, hebben wij ze weg moeten laten. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 261