256 - paarden zoowel bij de detachementen als bij de veldeskadrons aan. Bij de detachementen waren dikwerf"niet eens geschikte ruiters om de paarden te dresseeren. De delachementscommandant moest dan zelf de leiding daarvan op zich nemen, onr toch_iets van de paarden te maken. Hij werd zoodoende aan de leiding van zijn detachement ont trokken, alhoewel liij daarvoor verantwoordelijk bleef. Bij de veldeska drons werden de beste ruiters gekozen om de jonge paarden te dres seeren en zoodoende ook onttrokken aan hunne eigenlijke dienst. Zij werden dan niet meer geoefend in andere diensten, die een cavalerist moet kennen, zoodat men moeilijk zoodanig veldeskadron slagvaardig kon noemen. Bij liet depót-eskadron was eens slechts een officier, tevens eska dronscommandant Hij was meermalen nog afwezig door garnizoens diensten, en in dat geval was die leiding aan den adjudant-onder officier, pikeur toevertrouwd. Eene manege om de paarden behoorlijk te dresseeren, is er nog niet. Goede ruiters waren zeldzaam, vooral omdat er geene belooning aan hen wordt toegekend, zooals aan goede schutters en schutters le klasse. Gebrek aan toezicht, leiding, goede ruiters, eene manege, derhalve eenWm bij de africhtingwas dus overal. Is het dan niet te verwonderen, dat er nog iets te recht kwam van die paarden Wfren zij echter met inspanning van alle krachten, in tweemaal zooveel tijd als eigenlijk noodig was, gedresseerd, dan gingen zij bij een veldeskadron over. Een eerste vereischte is dan, dat deze paarden onder afzonderlijk toe zicht komen; bereden worden door goede ruiters; dat zij door hen in de eskadronsoefeningen nader gedresseerd en een tijd lang min of meer ontzien worden. Geschiedde dit echter? In geenen decle! De paarden gingen over bij de veldeskadrons, waar, door gebrek aan officieren, reeds geen toezicht bijna bestond. Zij werden bere den door rekrutenomdat er anders geen voldoend aantal paarden voor hen was De paarden werden dan ook spoedig bedorven, gingen telkens door en werden onhandelbaar. Bij het depót-eskadron, en niet bij do veld-eskadrons, moet de Bi] het 2e eskadron waren in 1S79 meermalen 80 paarden, waarvan 40 jong gedresseerde, en 100 rekruten!

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 263