257 africhting plaats hebben, onder toezicht van officieren, met flinke ruiters, terwijl er een goede manege dient te zijn. Gaan de paarden bij een veldeskadron over, dan moeten zij onder afzonderlijk toezicht komen en dan door goede ruiters in die diensten geoefend worden, welke men er in het eskadron van verwachten moet. Op deze wijze geoefend, zullen zij niet leeren doorgaan of onhan delbaar worden, en zal dit ook ten goede komen van het harnachement. 13. Eene manege te Salatiga. Bij elk regiment Cavalerie in Neder land treft men niet een, maar meer maneges aan. Bij de Cavalerie in Indiê vindt men er geen enkele! Toch is de behoefte daaraan zóó in het oog springend, dat er niet verder over uitgeweid behoeft te worden. Willen wij hopen, dat men eindelijk zal inziendat eene manege in Indië geene weelde is. 14. liet gebrek aan paarden. Dit wordt grooter en is ook van grooten invloed op de slechte geoefendheid der Cavalerie. Door de stoeterij beter in te richten, zal men wel over eenige'jaz'en paarden krijgen, maar de behoefte van het oogenblik is dringenden daarin moet voorzien worden door alle mogelijke middelen, voornamelijk door verhooging van den remonteprijs en het zenden van commissiën naar den Overwal. Op deze wijze handelende, zal het gebrek weldra verminderen. Toch zal het altijd vele bezwaren hebben, de paarden der Cavalerie voltallig te houden. Om hierin te gemoet te komen, vermeen ik het volgende te moeten aanbevelen: a. De paarden, die blijken ongeschikt te zijn om met de sabel te worden gereden, moet men niet afkeuren, maar opleiden tot paarden voor de oefening van de rekruten in de le en 2e les der Ruiterschool; het zijn vaak nog zeer goede paarden, die, op deze wijze gebruikt, nog vele jaren diensten kunnen bewijzen. b. Paarden, die niet langer voor de velddienst geschikt zijn, omdat zij b. v. meermalen kreupel worden, doch die nog goede manegegangen hebben, moeten ook voor de rekruten bestemd worden. Het getal afgekeurde paarden, en dus de behoefte aan paarden zal hierdoor verminderen. 15. Reglementen en voorschriften. Verbeteringen aan het personeel 17

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 264