312 1818. 1827. „De Gouverneur- Generaal regelt alles, wat strekken kan tot afbreuk van den open baren vijand, tot ver dediging der bijzon dere gedeelten van Nederl.-Indië en van der ingezetenen per sonen en goederen tegen de aanvallen van openbare of ge heime vijanden, bij zonderlijk ook tegen de zeerooverijen van sommige Indischewor- sten en volkeren." „Hij neemt daarom trent in, den raad van zoodanige zee- en land-officieren, als hij verkiest, en geeft verder de noodige be velen onder zijne per soonlijke verantwoor delijkheid." „"Wanneer de Gou verneur-Generaal, na deswegens volgens de militaire wetten en gebruiken, te hebben ingenomen de beden kingen van bevoegde officieren in eenen krijgsraad, meent, dat tot een kapitulatie met den vijand, over een of meer gedeelten van Indië behoort te „De Gouverneur- Generaal regelt alles, wat strekken kan tot afbreuk van den open baren vijand, tot ver dediging der bijzon dere gedeelten van Nederl.-Indië en van der ingezetenen per sonen en goederen, tegen aanvallen van openbare of gehei me vijanden, bijzon derlijk ook tegen de zeerooverijen van sommige Indische vor sten en volkeren. Hij neemt daaromtrent in den raad van zooda nige zee- en landoffi- cieren, als hij ver kiest, en geeft verder de noodige bevelen, onder zijne persoon lijke verantwoorde lijkheid, met in acht neming der algemee- ne bepalingen, bij art. 17 van dit Re glement vastgesteld. Wanneer de Gouver neur-Generaal na deswegevolgens dc militaire wetten en gebruiken, te hebben ingenomen d£ beden kingen van bevoegde officieren in eenen krijgsraad, vermeent, „De Gouverneur- Generaal regelt alles, wat strekken kan tot afbreuk van den open baren vijand, en zoo tot verdediging der bijzondere gedeelten van Nederl.-Indië als van der ingezetenen personen en goederen, tegen aanvallen van openbare of geheime vijanden." „Hij neemt daarom trent den raad in van zoodanige zee-en land- officieren, als hij ver kiest, en geeft de noodige bevelen, on der zijne persoon lijke verantwoordelijk heid." „De Gouverneur- Generaal regelt al les wat strekken kan tot afbreuk van den openbaren vij and, en tot verde diging zoo wel dei- bijzondere gedeel ten van Neder- landsch-Indiëals van der ingezete nen personen en goederen." „Hij neemt daar omtrent den raad in van zoodanige zee- en landofficie- ren, als hij ver kiest, en geeft de noodige bevelen, onder zijne per soonlijke verant woordelijkheid."

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 319