315 Men weet, dat het Regeeringsreglement van 1836 tot 1854 be staan heeft en dat, alvorens het laatste tot Wet verheven was, vier ontwerpen daarvan door de Regeering werden ingediend. In die ont werpen luidden de bepalingen op <len staat van oorlog en beleg als volgt 1818. 1827. 1830. 1836. 68. 69. 69. 70. 66. 67. 29. het verdrag en de ambtenaren over het dan, over het aan voorwaarden van het aangaan van het ver gaan van het ver zelve, innemen, en drag en de voorwaar drag en over de voor dan besluiten." den van hetzelve in waarden van hetzel nemen en dan be ve, de bedenkingen sluiten." in, van de aanzien lijkste ambtenaren vraagt desnoods de nadere consideratiën van de militaire over heden, en besluit dan, zoo als hij ver meent, ten meesten nutte van het alge meen en bijzonder belang en in overeen stemming met zijnen lastbrief te moeten doen." I. II. III. IV. 36. 39. 46. 43. „In geval van oor „In geval van oor „In geval van oor „In geval van log of opstand, neemt log of opstand, neemt log of opstand, neemt oorlog of opstand, de Gouverneur-Gene de Gouverneur-Gene de Gouverneur-Gene neemt de Gouver raal alle maatregelen, raal de maatregelen, raal de maatregelen, neur-Generaal de die hij in het belang die hij in het belang die hij in het belang maatregelen die van het Rijk en van het Rijk en van het Rijk en hij in het belang van NederlandscTi-Jn- van Nederlandsch-In- van Neder landsch-In- van het Rijk en van di'è noodzakelijk acht, dië noodzakelijk acht, dië noodzakelijk acht, Ned.-Indië nood-?

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 322