316 I. II. III. IV. 36. 39. 46. 43. ook de zoodanige waar toe anders's Kon ings voorafgaande magti- ging vereischtwordt." „Bepaaldelijk heeft hij alsdan de magt, om Nederlandscli- Indiëgeheel of ge deeltelijk, in staat van oorlog of beleg te verklaren, wetten te schorsen en auto riteiten op te heffen." „De Gouverneur- Generaal kan de uit oefening van die magt voor een bepaald ge deelte der bezittingen, buiten Java en Ma dura,voor eenen be paalden tijd aan bur gerlijke of militaire gezaghebbers opdra gen." ook de zoodanige waartoe anders 's Ko- nings magtiging ver- eischt wordt." „Bepaaldelijk heeft hij alsdan de magt, om Nederlandsch- Indiëgeheel of ge deeltelijk, in staat van oorlog of beleg te verklaren, wetten te schorsen en autori teiten op te heffen." „De Gouverneur- Generaal kan de uit oefening dier magt in de bezittingen bui ten Java en Madura voor eenen bepaal den tijd aan burger lijke of militaire ge zaghebbers opdra gen." ook de zoodanige waartoe anders 's Ko- nings magtiging ver- eischt wordt." „Bepaaldelijk heeft hij alsdan de magt om Nederlandsch-In- dië, geheel of gedeel telijk, in staat van oorlog of beleg te ver klaren, wetten en be palingen van dit re glement te schorsen en autoriteiten op te heffen." De Gouverneur- Generaal kan in de bezittingen buiten Ja va en Madura de bur gerlijke of militaire gezaghebbers magti- gen tot het nemen van voorloopige maat regelen van den bij dit art. bedoelden aard." zakelijk acht, ook de zoodanige waar toe anders 's Ko- nings magtiging vereischt wordt." „Bepaaldelijk heeft hij alsdan de magt om Neder- landsch-Indiêge heel of gedeeltelijk, in staat van oor log of beleg te ver klaren, wetten en bepalingen van dit reglement te schor sen cn autoriteiten tijdelijk op te hef fen." „De Gouverneur- Generaal kan in de bezittingen buiten Java en Madura de burgerlijke of militaire gezagheb bers magtigen tot het nemen van voorloopige maat regelen van den bij dit artikel be doelden aard." Do Memorie van toelichting, behoorende bij het eerste ontwerp, luidde Art. 36. „Ofschoon aan den Gouverneur-Generaal in het algemeen bij art. 29 van het bestaande regerings-reglement de magt is verleend, om bij oorlorj de maatregelen te nemen voor de veiligheid van Nederlandsch- Indië vereischt, spreekt dat artikel niet van het geval van opstand- En hoezeer het als zeker mag worden gesteld dat krachtens die magti-

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 323