23 Deze ransel is wel wat gecompliceerd, hetgeen echter bij deze soort uit den aard der zaak niet te vermijden is. Ook de patroontasch zoude onzes inziens moeten vervallen en plaats maken voor twee ruime en stevige beursvormige patroonzak- ken (fig. IY en VIII, plaat I) met twee passanten van achteren en eene stijve, door den schroefdraaier nog bezwaarde klep (fig. K, a, b, c en d, plaat II); die zakken moeten tevens het optrekken van den gordel door den ransel beletten. De verdeeling der munitie zou dan te velde de volgende zijn: 2 pakjes, waarvan een geopend, in den linkerzak, twee in den rechterzak, voor eerste reserve, en twee aan weerszijden van de randselklep, als laatste reserve. In de patroonzakken zou tevens behalve den wisscher en de remon testukken, den slagveer en de geleiderschroef, (fig. K, e.) kunnen bewaard worden: een tamelijk breede en kortharige poetsborstel voor den grendel (fig. K, f.) en een vetlap (K, g), zoo hoog noodigte velde, terwijl er ook voor de ledige hulzen genoegzame ruimte is. Door het aanbrengen van twee smalle passanten in den zak aan den achterkant, kan het schudden der patronen onder den marsch worden belet. Al het ledergoed zou moeten bestaan uit glimmend tuigleder, dat alleen goed onderhoudenmaar niet zwart gemaakt moet worden. Kop pel en kapmesscheede zouden daarop eene uitzondering kunnen maken. Ten slotte zouden wij de koperen koppelplaat willen verwisselen tegen een bronzen, en het hoorntje voor een meer passend insigne. Na aldus de uitrusting en bewapening van den Indischen Infanterist te hebben besproken, willen wij nu zijne bepakking beschouwen. Deze mag vooral niet te zwaar zijn en moet zich, behalve den last der bewapening en der munitie, tot het voor den soldaat hoog noodi- ge bepalen. In 't algemeen moet de Indische soldaateen ambulant leven leiden de, er aan gewend worden, zich reeds in het garnizoen met weinig- te behelpen, en moet het daarom worden tegengegaandat hij als 't ware kisten en kasten vult met overcompleete uitrustingen. Dergelijke ophooping van goederen heeft bekende nadeelende groote bagage De bestaande is een borsteltje voor geweersloten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 34