344 III. Wordt een detachement Cavalerie bestemd tot dekking der op een vleugel opgestelde Artilleriedan zal dit dekkingsdeta chement zich gewoonlijk ophouden buitenwaarts achter die Artillerie, indien het terrein het toelaat, gedekt of gemaskeerd tegen het vijan delijke vuurdoch zoo nabij de Artillerie, dat zij dit wapen krach tig kan ondersteunen en beschermen, waartoe het dekkingsdeta chement zich zoo noodig zonder omslag op den opdringenden vijand moet werpen en ook tegen overmacht hardnekkig moet volhouden, tot dat de Artillerie, ook door andere corpsen ontzet, in eene ande re positie of in het algemeen buiten dadelijk gevaar is. Is ook een infanteriedetachement tot dekking van dienzelfden vleugel der Artillerie beschikbaar, dan zal het van terrein en om standigheden afhangen of de Cavalerie of de Infanterie het meest buitenwaarts moet staanbij de exercitiën op een open terrein zal gewoonlijk het cavalerie-dekkingsdetachement buitenwaarts staan en eenige ruiters zijwaarts kunnen laten tirailleeren of patrouilleeren om te blijven waarnemen wat buiten dien vleugel omgaat; op door sneden terrein zal het infanterie-dekkingsdetachement gewoonlijk het meest buitenwaarts staan. Bij de manoeuvres wordt de opstelling aan den commandant van het dekkingsdetachement overgelaten, in verband tot de aanwijzingen van den artillerieofficier, waarbij men moet blijven letten op het doelhet dekken en beschermen der Artillerie. Moet de Artillerie eene positie voorwaarts nemen, dan zal het cavalerie-dekkingsdetachement zich al dadelijk snel voorwaarts kun nen bewegen, zijwaarts van de oprukkende Artillerie, tot dat deze in batterij is, zorgende de Artillerie niet te hinderen in hare bewe gingen, noch in het onmiddelijk kunnen vuren in de nieuwe stelling. Moet de Artillerie, door den vijand gedwongen, terugtrekken, dan trekt het dekkingsdetachement niet dadelijk mede terug, maar wacht, tot de Artillerie achterwaarts is gekomen, of rukt al dadelijk voor waarts en attaqueert zoo noodig, in voege als hiervoren reeds is aangeteekend. Gaat het geschut trapsgewijze vóór- of achterwaarts (met halve batterijen in het vóór- of achteruitgaan vuren) dan blijft het dek kingsdetachement in de eerste plaats dat gedeelte beschermen, dat het dichtst bij den vijand is,

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 351