- 345 - Wordt een detachement Cavalerie bestemd om een vleugel eener infanterielinie te dekken, ook zonder dat daar Artillerie is opgesteld, dan neemt het achter- of buitenwaarts van dien vleugel plaats, volgt de bewegingen en blijft de overeenkomstige flank dekken, indien de Infan terie zich in colonne formeert, tenzij anders bevolen wordt. Wordt geschut uit de tweede linie of reserve voor het front der eerste linie van de Infanterie opgesteld en het escadron aangewezen om mede voorwaarts te rukken tot bescherming der Artillerie, dan zal de Cavalerie kunnen worden opgesteld achter tegenover de in tervallen der artillerieafdeelingen of achter de vleugels en daarbij naar omstandigheden de boven aangegeven beginselen toepassen. Ook kan aan de Cavalerie worden opgedragen om vóór de Artillerie voorwaarts te rukken, met de Artillerie achter zich om het vooruit rukken van het geschut te maskeeren of het terrein voorwaarts door eene korte charge en fourageur van vijandelijke tirailleurs te zuiveren doch de Cavalerie moet zich, zoodra de Artillerie in positie komt, snel achterwaarts langs de vleugels verzamelen. IY. Bij de figuren in dit voorschrift zijn de bewegingen en stel lingen aangegeven, welke door het escadron of cavaleriecorps bij de exercitiën en manoeuvres kunnen worden toegepast, indien niet andere bevelen worden gegeven, of het terrein of andere bijzonderheden niet andere handelingen noodig maken. V. Wanneer de Cavalerie zich met de Infanterie in eene colonne beweegt, dan is het noodig, eenigen afstand te houden, 70 a 120 passen, van de voormarcheerende Infanterie, om niet telkens te dicht op te rijden en dan halt te moeten makenterwijl de Infanterie, achter de Cavalerie marcheerende, 50 a 75 passen afstand neemt. Marcheert de Cavalerie geheel achter de infanteriecolonne, dan kan die afstand wel een 200 passen zijn. Marcheert de Cavalerie alleen met Artillerie, dan kunnen de afstanden kleiner genomen worden. YI. Bij de opmarschen en deploiementen zal de Cavalerie zich voorwaarts van de lijn van bataille of op den vleugel kunnen begeven, om de beweging te dekken en te beschermen, en wanneer tot dat einde Artillerie in batterij wordt gesteld, zich nabij die stelling hou den, om die batterij te ondersteunen, om na afloop der beweging naap

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 352