347 gelukkenom de meest blootgestelde échelons, als ook den terug tocht te dekkenindien de aanval werd afgeslagen; op het oogenblik, dat de Infanterie den vijand met de bajonet aanvalt, moet de Cava lerie trachten, hem in de dank aan te grijpen. Indien de Infanterie én echelon achterwaarts afmarcheertzal de Cavalerie zich ophouden nabij de het naast bij den vijand zijnde échelons en Artillerie, en deze mede beschermen, zoo noodig op den vijand inhouwendede Cavalerie moet tevens zorgenhet vuur der terugtrekkende Artillerie niet te belemmerenzoodra de échelons halt houden en alzoo weder front naar den vijand maken, trekt de Cavalerie van vóór de troepen wegachterwaarts, als boven, nabij het meest bedreigde punt der linie. X. Bij alledoor den vijand vervolgde terugtrekkende bewegingen, dient de Cavalerie den terugtocht zooveel doenlijk te beschermen waartoe het noodig kan zijn, te blijven nabij de dicht bij den vijand staande linie, of vóór deze (nader bij den vijand) of op eene flank, om de beweging te dekken in den geest als boven werd gezegd herstellen zich de liniën, na halt te hebben gehouden, om het ge vecht weder op te nemendan trekt de Cavalerie weder van voor het front terug. B I.J L A G E X. I. Nota cld. 11 Juli 1866. Aan de commandanten der bataljons Infanterie te Weltevreden en Meester- Cornellsden commandant der divisie Veldartillerie en dien van het escadron O. I. Cavalerie te Rijswijk. NB. De militaire commandanten te Batavia en Meester-Cornells hiermede bekend gemaakt. Het moet als eene nuttige oefening worden beschouwd, dc officieren en ook de onderofficieren van de corpsen, door plaatselijke aanschouwing en waarneming, nader bekend te maken met den aard van het terrein in de omstreken, dc ligging der verschillende daarop voorkomende kam pongs en steenen wijken of enkele gebouwen; de hoofdwegen, de rivieren en kanalen, de bruggen, de doorwaadbare plaatsen bij gewonen waterstand in de verschillende jaargetijden, de gesteldheid der oevers; de richtingen het doel der dwarswegen en voetpaden en der bruikbare waterwegen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 354