24 bij overplaatsingen; de vele reclames, tengevolge van het zoek raken daarvan, en liet in de hand werken van het goedverkoopen. Het uitbetalen van den kalven prijs der goederen, als indemniteit voor hetgeen den soldaat toekomt, is niet billijk. Men onthoudt hem de helft van zijn geld, maar werkt daardoor het goedverkoopen in de hand. Door te bepalendat de soldaat slechts de eerste uitrusting en de vernieuwing van één jaar altijd aanwezig en in goeden staat moet hebben, om voor het hem toekomende de volle geldswaarde te ontvangen, zou liet goedverkoopen zeker sterk verminderen, de sol daat tot zindelijkheid worden aangespoord het toezicht over zijn goed gemakkelijker worden en eene minder geoorloofde handeling van het Gouvernement niet meer plaats hebben. Heeft de soldaat zich eens gewend, zuinig en netjes op zijne klee ding te zijn, (f) dan zal hij ook steeds betrekkelijk weinig kleeding noodig hebben en bij vertrek naar het oorlogsterrein voor zijne goe deren genoegzame berging in de hem daartoe van Gouvernementswege verstrekte kleedingtasch vindenen kan het medenemen van meer bergplaatsen met recht worden tegengegaan. Vooral echter mag, te velde, niet worden geduld, dat de soldaat in den ransel meer goederen medeneemt dan voorgeschreven isdit is altijd ten koste van de diensteven als streng tegen het niet medenemen der vastgestelde voorwerpen moet worden gewaakt. Op den ondervolgenden staat is aangegeven hetgeen wij onmisbaar achten. Daarop is natuurlijk weggelaten alles wat niet reglemen tair is voorgeschreven. Van kamerschietcijlinders en de daarbij te gebruiken patronen, van losse en exercitiepatronen kan hier waarom behoeven we niet te zeggen evenmin sprake zijn. Eindelijk konden ook de minder sierlijke medailles voor trouwe dienst en het tegen de regels der aesthetiek strijdende eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven, met en zonder kroon en cijfers, alsmede de Afjeh-medaille onbesproken blijven. Behalve die voorwerpen, welke om de drie of meer jaren vernieuwd worden, (f) Met, zoo als nu, eene geheele week vuil rond te loopen en Zaterdag met een schoon pakje voor den dag te komen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 35