356 colonne, in de linie staan, zullen op liet genoemde commando, de batal jonscommandanten liunne bataljons eerst doen oprukken, om daarna de geslotene colonne te formeeren, en wel de bataljons, die achterwaarts moeten trekken op de achterste afdeeling van het bataljon." „Wanneer echter de bataljons op pelotons (of op sectie) distantie m colonne, in de linie staan, en de brigadecommandant uit de bataljons eene co lonne op pelotons- of sectie-distantie wil formeeren, waartoe hij commandeert: „Op het bataljon, formeert op pelotons (of op sectie) distantie de colonne," dan zullen de bataljons hunne formatie behouden en bij het plaats nemen in de colonne den afstand nemen, als voorgeschreven bij 59." „Wil de commandeerende officier bij die formatie op pelotons-distantie de' bataljons dadelijk zoodanig in de colonne plaats doen nemen, dat deze één carré kunnen formeeren, 128) dan zal hij op het commando laten volgen of doen waarschuwenBataljons op pelotons-afstand Op 82 en 83. „Indiende bataljons der colonne niet geheel gesloten zijn, maar op pelotons- of sectie-distantie zijn geformeerd, dan zal de commandant van bet voorste bataljon zorgen, dat op het commando Marsch zijn bataljon in geslotene colonne oprukt, terwijl de overige bataljonscommandanten hunne bataljons bij het halt houden eveneens laten oprukken." Op 84. „Wanneer de bataljons in de colonne niet geheel gesloten, maar elk op pelotons [of op sectie] distantie in colonne zijn, dan zullen zij bij deze beweging hunne eigene formatie niet veranderen." „Staan de bataljons elk op pelotons-distantie in de colonne, en wil men deze laten oprukken om uit de colonne een of meer grootc carrés te kunnen formeeren, 128) dan zal het commando zijn: „Op pelotonsafstand opgerukt Marsch" of b. v. „Op het eerste en op het derde bataljon op pelotons-afstand opgerukt Marsch." Op 85. „Zijn mede van toepassing de toelichtingen op de 82, 83 en 84." Ik verzoek den corpscommandanten, het bovenstaande, dat geene ver andering is van, maar eenvoudig eene toelichting op de Linieschoolbij de exercitiën te doen uitvoeren. De Commandant der 1° militaire afdeeling op Ja va (wg.) Whitton. Afschriften aan den plaatselijken militairen commandant van Batavia, de militaire commandanten teBuitenzorgin Bantam en Cheribon, tot informatie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1881 | | pagina 363